Nákup nových bot, pantoflí, sandálů a dalších druhů obuvi je vždy zapotřebí rozumně zvažovat. Nejde totiž pouze o to, abyste v botách vypadali hezky, je nutné dbát rovněž na zdravotní hledisko. Právě proto se vyplatí pořídit si takzvanou zdravotní obuv, která má hned několik důležitých vlastností.

1. Pohodlí bez rizika

Pro moderní zdravotní obuv je charakteristickým rysem fakt, že se v ní můžete cítit pohodlně, zároveň je zajímavá rovněž z hlediska estetiky. Příkladem budiž stále populárnější zdravotní obuv Santé, která je nyní dostupná ve vybraných eshopech.

Zdravotní obuv dává především maximální prostor vašim chodidlům. Prsty v ní nejsou nijak nepřirozeně skrčené a stísněné, což zajišťují dostatečně široké špičky. Důraz se klade také na oblast paty tak, aby se chodidla mohla přirozeně ohýbat a nedocházelo k nadměrnému odporu při chůzi.

2. Dobrá fixace nohou

Kvalitní zdravotní obuv Santé (případně jiné modely) se vyznačuje tím, že chodidla mají nejen prostor, ale jsou současně velmi dobře zafixovaná. Tím se výrazně snižuje riziko zranění během chůze, kotníky jsou lépe chráněné proti vymknutí.

3. Tlumení nárazů

Pádným argumentem a důvodem, proč investovat do speciální zdravotní obuvi na běžné nošení ve volném čase, je fakt, že tyto boty dokážou efektivně tlumit nárazy, které jsou způsobené chůzí po tvrdém povrchu. Zvyšuje se tím pohodlí, nohy vás ani při delší chůzi nezačnou nepříjemně bolet. Nevznikají otoky a puchýře, jež jsou tolik typické pro běžnou lacinou a nekvalitní obuv.

Výběr obuvi rozhodně nepodceňujte. Nevhodně zvolené boty vám mohou přidělat hodně starostí a způsobit nemalé zdravotní komplikace, jichž se pak budete jen těžko zbavovat. Mnohé následky dokonce nelze napravit. Proto je nošení zdravotní obuvi vřele doporučené nejen osobám, které již nějaké problémy s chodidly mají, ale také zdravým jedincům. Jsou totiž dobrým preventivním opatřením.