Při užívání vozidla hraje významnou roli autobaterie. Pakliže vám ta současná již nevyhovuje, neboť je například příliš slabá, je na čase si pořídit novou. Zakoupit se dnes dá pohodlně v eshopu, takže nemusíte nikam chodit. Je ale nutné si dát pozor na několik věcí.

1. Správné rozměry

Takřka všechna moderní osobní vozidla využívají stejný typ autobaterie, pokud jde o její rozměry. Přesto se však najdou v Česku auta, do nichž klasickou autobaterii nedáte, protože má jinou výšku, potažmo šířku. Zpravidla se to děje u automobilů, které jsou vyrobené mimo evropský kontinent, nemají tudíž stejné standardy, na něž jsme v rámci EU zvyklí.

2. Kapacita a napětí

Pro běžné osobní automobily se obvykle využívají autobaterie 12V. S napětím by tudíž neměl být problém, ať už zvolíte jakýkoliv model. Pozor si ale dejte na kapacitu, jež má být vždy u konkrétního zboží uvedena. Je dobré vědět, že například auta s dieselovými motory vyžadují autobaterie s vyšší kapacitou, a to ideálně alespoň 70Ah, zatímco benzínové modely vozidel budou pracovat bez problémů i tehdy, umístíte-li do nich autobaterie s menší kapacitou, klidně jen 60Ah.

3. Startovací proud

Důležitým aspektem při výběru autobaterie je údaj o startovacím proudu. Zde opět platí, že dieselové motory jsou trochu náročnější, vybraný produkt by měl mít startovací proud alespoň 600A, u benzínových aut lze jít i pod tuto hranici.

Nákup nové autobaterie, ale také souvisejících produktů, k nimž se řadí především nabíječky autobaterií, uskutečňujte raději v osvědčených specializovaných obchodech a eshopech. Jedině tak budete mít jistotu, že jsou údaje o zboží reálné a nehrozí, že investujete špatně. Pakliže některé z výše uvedených detailů u popisků autobaterií chybí a nejsou dostupné, pak to není dobré znamení a je na místě hledat spíše jiného prodejce.