Myslíte si, že k výběru skříně nepotřebujete znát žádné parametry a prostě postačí koupit tu, která se vám líbí? V takovém případě se možná trefíte, ale s větší pravděpodobností spíše koupíte kus nábytku, který nesplní všechna vaše očekávání. V článku najdete 3 rady pro pomoc s výběrem nové skříně do ložnice.

Šatní skříň s místem pro všechno oblečení

Na šatní skříně jsou kladeny poměrně velké nároky. Chceme od nich, aby nabídly dostatek vnitřního úložného prostoru pro všechno naše oblečení. Někdo si tak vystačí s jednou poličkou a zbytek pověsí na šatní tyč. Jiný člověk může spíše ocenit skříň plnou poliček a doplněnou o několik šuplíků na drobnější kousky. Stejně jako se liší preference jednotlivých lidí, tak i na trhu s nábytkem najdete šatní skříně s rozdílným členěním vnitřního prostoru.

Kvalitní materiál

Od skříně do ložnice většinou očekáváme, že bude bez problémů sloužit po několik let. To ovšem zahrnuje víceméně každodenní používání. Aby skříň takový nápor vydržela, měla by být vyrobena z kvalitních materiálů. Nejlepší variantou je masivní dřevo, ale u takové skříně si zase výrazně připlatíte. Hledejte tak kompromis někde na půl cesty. Pomoci mohou i nejrůznější recenze.

Líbivý design, který bude ladit s dalším vybavením

Při výběru designu zohledněte, na jakém místě se bude tento velký kousek nábytku nacházet. Pro lehkou úsporu prostoru se hodí například rohová skříň. V případě, kdy zase potřebujete opticky zvětšit prostor, vyberte si kousek ve světlé či bílé barvě. Pomohou také zrcadla nebo otevírání s pomocí posuvných dveří. Vzhledem k velkému výběru nejrůznějších druhů a typů skříní se jistě nemusíte bát, že nenajdete ten nejvhodnější kousek právě do vašeho domova. Nakupovat totiž nemusíte pouze v kamenných obchodech, ale také na internetu.