Stará alba s historickými fotografiemi vaší rodiny ukrývají vzpomínky, které stojí za to oživit. Možná máte doma staré fotografie vašich předků, kteří již nejsou mezi námi a jejichž památku byste chtěli zachovat.

Pokud jste někdy uvažovali o zvětšení některých svých rodinných nebo historických fotografií,

tisk na plátno je skvělý způsob, jak to udělat. Díky jemné struktuře látky je plátno dokonalým materiálem, který zachová vaše staré fotografie pro budoucnost a vytvoří z nich originální umělecká díla.

Tisk na plátno je nejlepší pro zvětšeniny fotografií

Staré fotografie jsou obvykle malé, což znamená, že jejich zvětšenina vypadá pixelovaně nebo rozmazaně. Obrazy na plátně však díky textuře podkladového materiálu dokážou maskovat některé nedokonalosti a zrnitost starších fotografií. I ze standardní fotografie 10 na 15 můžete vytvořit obraz o velikosti až téměř jeden metr, aniž byste ztratili detaily nebo kvalitu. Budete se divit, jak nádherně budou staré fotografie vypadat zvětšené na plátně.

Obnovte původní vzhled fotografií

Staré fotografie mohou mít spoustu kazů. Odřeniny, otisky prstů, přehyby, skvrny atd. Předtím, než si je necháte vytisknout na plátno, měli byste veškeré kazy opravit pomocí grafického programu jako je například Photoshop, který dokáže vrátit vašim fotografiím původní vzhled. Jakmile tyto fotografie necháte vytisknout na plátno, budou vypadat mnohem lépe než originál.

Naskenujte staré fotky v nejvyšším rozlišení

Skenování starých fotografií ve vysokém rozlišení vám pomůže zajistit, aby vaše plátno obsahovalo všechny původní detaily. Pro výrobu foto obrazu by mělo být rozlišení skeneru minimálně 600 dpi – čím větší, tím lépe. Skeny uložte jako soubor .jpeg nebo .tiff s vysokým rozlišením. Detailní sken pomůže vytvořit obraz, který vrátí historii zpět do života.