Věnujeme spoustu úsilí zvelebování obývacího pokoje, v pravidelných intervalech obměňujeme nábytek v kuchyni a s naprostou samozřejmostí střídáme dekorace napříč celou domácností. Na co však neprávem zapomínáme, je ložnice. Je to i váš případ? Dopouštíte se chyby, protože právě v této místnosti trávíme zdaleka nejvíce času. V prvé řadě na ni proto přestaňte pohlížet jako na prostor, ve kterém „pouze“ spíte a začněte ji vnímat jako oázu klidu – mikrovesmír, ve kterém pravidelně nabíráte síly. Následně se pusťte do vylepšování, jež vám překvapivě nemusí provětrat peněženku.

1) Přesuňte postel na jiné místo

Máte větší ložnici? Pak nemusíte „lepit“ postel až ke zdi – přesuňte ji někam do prostoru, třeba k oknu. Taková úprava vás nebude stát ani korunu, ale místnost se přesto změní k nepoznání. A necháte-li mezi postelí a oknem trochu místa, vytvoříte útulný čtenářský koutek. 

Přemístěním postele nemusíte skončit. Zahýbat můžete i s nábytkem nebo dekoracemi!

2) Osvěžte stěny pomocí tapety a obrázků

Nechce se vám do výmalby? Chopte se moderní tapety, jejíž aplikace je poměrně rychlá a jednoduchá. Paleta vzorů je neuvěřitelně pestrá a dozajista najdete motiv, který pozvedne estetickou úroveň interiéru o několik úrovní výše.

A co dál? Na zdech by neměly chybět stylové nástěnné dekorace. Což takhle větší množství obrázků různých velikostí rozmístěných v těsné blízkosti? Nemusí se jednat o mistrovská díla známých autorů, vystačíte si s tiskárnou a obyčejnými rámečky, které seženete za pár korun v diskontu. Výsledek vám přesto vyrazí dech.

3) Není nad útulné bytové textilie

Jsou finančně dostupné, ale přesto mohou místnost změnit k nepoznání. Řeč je o bytových textiliích v podobě přehozů, povlečení, záclony i textilních nástěnných dekoracích. Až na okna pověsíte zbrusu nové závěsy, jejichž vzor perfektně koresponduje s ostatními interiérovými prvky, ložnice okamžitě ožije.