V dnešní době máte spoustu možností, jak zhodnotit své úspory. Pokud je nechcete nechat ležet ladem na bankovním účtu, kde postupem času spíše ztrácejí na své hodnotě, je dobré se porozhlédnout po nějaké vhodné investici. Jedním z řešení je pořídit si investiční zlato či stříbro.

1. Zachování hodnoty peněz bez rizika

Rozhodnete-li se nakoupit investiční zlaté slitky a mince, případně jejich stříbrné varianty, vaše investované peníze neztratí ani v dlouhodobém horizontu svoji hodnotu. Je to dáno tím, že drahé kovy mají velmi stabilní cenu na trzích, což kromě jiného ovlivňují i jejich omezené světové zásoby. Rozhodně se vám nemůže stát, že byste v rámci takovéto investice přišli o svůj vklad zcela, jako to hrozí třeba v okamžiku, kdy riskantně investujete do akcií.

2. Zhodnocení investice je možné

investiční stříbro a zlato může být výdělečné. Stačí jen vypozorovat správnou chvíli, kdy je jeho cena nižší. Prodej pak uskutečníte v době, kdy hodnota vzroste. Dnes je například cena za trojskou unci kolem 1250 dolarů, ovšem před několika lety byla až 1500. Díky takovýmto výkyvům lze na drahých kovech poměrně solidně vydělat.

3. Neplatíte DPH

Velkou výhodou, kterou nákup investičních kovů přináší, je fakt, že při nákupu nemusíte platit DPH, takže se investice zbytečně neprodražuje.

4. Nákup se dá zařídit online

Stříbrné mince a slitky i jejich zlaté verze se dnes už běžně dají koupit po internetu. V České republice tuto možnost nabízí prostřednictvím svého webu třeba společnost AuPortal, jež patří k předním obchodníkům s investičními kovy v tuzemsku a na Slovensku. Nabízí mince a slitky, které jsou vydané nejen v ČR, ale například i v Rakousku, Velké Británii či Austrálii. V sortimentu tak najdete třeba populární zlaté mince Wiener Philharmoniker.