Milujete kitování nebo jízdu na wakeboardu či paddleboardu? Pak vás asi nepřekvapí, že i dnešní prkna na wakeboard jsou určitým způsobem křehká a bez řádné ochrany je můžete poškodit. Zvlášť pokud nepoužíváte boardbag na board.

Profesionální jezdci na kiteboardu, waku či paddleboardu, kteří často cestují po celém světě si oblíbili vysokou ochranu speciálních obalů na prkno. Kromě klasického board bagu existují i verze pro dvě prkna nebo i s prostorem pro uložení dalších nezbytných věcí.

Samozřejmě ani s velkou a kvalitní ochrannou taškou na wakeboard či kiteboard není zaručena 100 % ochrana. Zvlášť riskantní je převoz vašeho prkna leteckou dopravou, kdy nemáte plnou kontrolu nad jeho uložením v letadle.

Rizika při nepoužívání boardbagu

Koupě prkna na kiting či wakeboarding je poměrně velká investice a nevím, jak vy ale o vlastní investici se vyplatí starat. Níže je několik rizik pro vaše prkno, které byste měli eliminovat právě dobrou taškou na board.

Otlačeniny – mohou vzniknout z toho, jak váš board necháváte opřený o stěnu domu

Škrábance – mohou se objevit v okamžiku, kdy si váš pes začne hrát s leashem připevněným k wakeboardu. Jeho oblíbená hra je tahání po dvoře. Nebo se vaše kočka rozhodne, že jde o vhodnou pomůcku pro ostření drápků.

Zlomené prkno – může vzniknout např. od naštvané přítelkyně, která hledá první věc, na které by se pomstila. Nemá smysl jí vaše krásné prkno na kite nechávat odkryté na očích.

Bublinky – pozor na ostré slunce. Určitě nenechávejte svůj board opřený na dvoře, když svítí nejvíc.

Změny barvy – pokud necháváte svůj board příliš dlouho na slunci, může dojít časem k vyblednutí jeho barev. I v tomto případě to řeší úschova do kvalitního board bagu na kiteboarding či wakeboarding.

Nárazy – při vyndávání vašeho neoprenového obleku z auta se vám může stát, že zavadíte o ploutev kiteboardu a ten vypadne na zem. Pokud parkujete na betonu či štěrku je na poškození zaděláno.

Naštěstí pro vás existuje rychlé a snadné řešení – chraňte svůj board pomocí dobře polstrovaného bagu /tašky na wakeboard/kiteboard.

Dobrý boardbad ochrání vaše prkno před sluncem i vysokými teplotami a také ho dokáže izolovat před všemi riziky uvedenými výše. Určitě dobré pravidlo je také uschovat svůj oblíbený board tak, aby na něj nemohla vaše přítelkyně, zvlášť pokud se rozcházíte.

Proč potřebujete board bag?

Za prvé, je prostě logické koupit kvalitní bag na wake, protože ho někam musíte uložit. Právě jste za své nové prkno dali minimálně několik tisíc, takže ji určitě chcete chránit při převozu z domu na pláž a zpět.

Většinou neopouštíte svůj dům nazí a vaše prkno by na tom mělo být podobně. Není to nic proti jezdcům, kteří se rádi projedou, tak jak je příroda stvořila, ale určitě nechcete, aby váš boad zbytečně narážel na různé předměty.

Dobrý boardbad a případně double boardbag ochrání nejen prkno ale také interiér vašeho vozu před pískem a voskem z prkna po kitování. Není žádná sranda dostávat pryč vosk z potahu sedadla.

Který boardbag je nejlepší? Každý z výrobců boardbagů se snaží poskytnout, co nejlepší ochranu vašeho prkna, včetně působivého designu. Mezi jednoho z nejlepších patří i značky Mystic, která se specializuje na vybavení pro kiteboarding, wakeboarding a windsurfing.

Oblíbené jsou zejména její dvojité kite/wake boardbagy, které pojmou dvě prkna najednou a zajistí vysokou ochranu. Samozřejmě má v nabídce i obaly pro kiteboardy včetně draků a příslušenství. Kompletní nabídku najdete na: https://www.mysticstore.cz/mysticwaterwear/boardbagy/