Máte doma kolečkové brusle? Inline bruslení nevyjde z módy snad nikdy. Je to skvělý letní sport, který vás přinutí trávit čas na čerstvém vzduchu a pořádně vám procvičí nohy i zadeček, což jsou problémové partie zejména pro ženy. Nemusí se přitom jednat o žádné drastické pálení tuků, při němž se budete koupat ve vlastním potu.

Na kolečkové brusle jde vyrazit téměř kdekoliv. Každé město má aspoň krátkou cyklostezku, vyasfaltované cesty v parku, nebo dokonce přímo dráhy pro bruslaře. Jak ale bruslit, aby se vám tato činnost neomrzela?

1. Sluchátka do uší a ostrý trénink

Jestli si chcete dát do těla, vydejte se bruslit o samotě. Jedině tak se vám podaří úplně se zničit. Aby byl sport zajímavější, dejte si do uší sluchátka a pusťte si oblíbenou hudbu, jezdit se dá třeba i do rytmu. Jen pozor na ostatní lidi pohybující se kolem vás. Když si ucpete uši, musíte být ostražití a pohybovat se po kraji dráhy.

2. Příjemná projížďka s kamarádkou

Nechcete, aby vás druhý den bolely nohy tak, že nebudete moct chodit, ale potřebujete sportovní aktivitu? Vezměte s sebou kamarádku či kamaráda a místo posezení v kavárně si popovídejte při bruslení.

3. Inline hokej

Brusle jde využít také pro inline hokej. Možná se ve vašem městě nachází nějaké betonové či vyasfaltované hřiště. Může být klidně basketbalové, branky nakreslíte křídou. Sežeňte tým, vezměte do ruky hokejku a běžte se pobavit. Tady se teprve ukáže, kdo je na bruslích dostatečně šikovný, a kdo je naopak neumí příliš ovládat.

4. Vezměte s sebou kočárek

Bruslení je výborný sport i pro maminky. Ty si mohou nazout brusle a tlačit kočárek v bruslích. Miminko zažije pořádně rychlou jízdu a třeba zjistíte, že se mu při ní daleko lépe spí, a budete muset chodit bruslit častěji.

Tip: Pro rychlejší jízdu jsou lepší větší kolečka na brusle.

Láká vás bruslení, ale nemáte doma kolečkové brusle? Tak si je kupte. Třeba od českého výrobce Bauer. Je to investice ve výši několika tisíc korun, která ovšem vydrží dlouhá léta.