Co si představíte, když se řekne oprava kanalizace? Možná zprvu vidíte kalamitu v podobě splašek valících se záchodovou mísou. Dost pravděpodobně si zcela samovolně ucpete nos, protože vše, co souvisí s kanalizací, není zrovna voňavá záležitost. A třeba se v obavách chytáte za hlavu, jelikož předpokládáte, že taková oprava odpadů se neobejde bez bourání. Obejde. Pokud váš opravář pracuje s moderní technikou.

Kamerové systémy

Monitorování kanalizace má hned dvojí význam. Jednak zjistí stav odpadů ještě dříve, než dojde k havárii, což určitě oceníte. Neztratí se ale ani v okamžiku, kdy už je neštěstí na světě. Jak to funguje? Existuje, jak jinak, více kategorií monitorovacích zařízení. Jednodušší přenosná kamerová hlavice, ale i propracovaný systém CamBoss IV od IBOS. Detektory určí s naprostou přesností místo závady, a co víc, dokážou identifikovat přítomnost elektrických či telefonních kabelů, kdyby mělo náhodou dojít k výkopovým pracím. Což se asi nestane, pokud se k opravě použijí…

Vysokotlaká zařízení

Jednoznačně nejpoužívanějším způsobem opravy kanalizace je vysokotlaké čištění. Silný proud vody pomocí vysokotlakého čerpadla efektivně působí na ucpaná místa v kanalizaci, a tím pak dochází k jejich uvolnění. Vedle mechanického čistění odpadů jde o účinnější, kratší i šetrnější opravu. Chcete vědět, která věcička si tak elegantně poradí s usazeninami v kanalizační síti? Třeba Hydrojet nebo BigJet od IBOS. Umožňují bezvýkopové opravy kanalizace i prostřednictvím profi tlakových trysek, případně třeba řetězových čističů připevněných na konci tlakové hadice.

Jakou technikou disponuje váš opravář?

Opravy kanalizace často nesnesou odklad. Přesto se ještě předtím, než si do koupelny, případně firmy pustíte opraváře, mrkněte na to, jakou techniku má vlastně k dispozici. Zahlédli jste na jeho autě, vysokotlakém čerpadle nebo monitorovacím zařízení nápis IBOS? Pak můžete být naprosto klidní. IBOS se dvacet let zabývá výrobou a prodejem zařízení pro opravy a údržbu kanalizací. Působí nejen u nás, nýbrž i v dalších patnácti zemích. A to už o něčem svědčí, že?