Máš čerstvě po maturitě a rozhoduješ se, co bude dál? Nástup na vysokou školu nebo do pracovního procesu nemusí být jediným způsobem, jak s nově nabytou svobodou naložit. V současné době přibývá mladých lidí, kteří po maturitě míří do jazykových škol na pomaturitní studium angličtiny nebo němčiny.

To už dávno nefunguje jen jako nutná volba pro neúspěšné uchazeče o vysokoškolské studium. Právě naopak, funguje jako plnohodnotná alternativa denního vzdělávání. Rok studia v jazykové škole Tě vybaví znalostmi, které se Ti v budoucím životě budou zatraceně hodit.  Ať už při studiu, při hledání zaměstnání nebo jen při cestování do dalekých krajů.

Jednou ze škol, které v Brně pomaturitní studium jazyků nabízejí, je jazyková škola PELICAN. Tato jazykovka se může pochlubit více než 15letou zkušeností s pořádáním pomaturitních kurzů, během kterých její lavice opustily stovky spokojených studentů a studentek. A jaké jsou tedy podle absolventů, ale taky podle lektorů z PELICANU hlavní přednosti pomaturitního studia?

Složení státní jazykové zkoušky

Jazyková škola Pelican v Brně svým studentům nabízí možnost ukončit pomaturitní studium státní jazykovou zkouškou. Ať už se tedy rozhodneš pro kurz němčiny, angličtiny, nebo třeba francouzštiny, do příštích prázdnin budeš mít v ruce oficiální potvrzení, že tento jazyk opravdu ovládáš. A to se hodí nejen při hledání práce!

Druhý jazyk zdarma

Kolik jazyků umíš… však to znáš. V jazykové škole PELICAN vědí, že se znalostí jednoho světového jazyka dneska už na nikoho dojem neuděláš. Proto každému studentovi v pomaturitním studiu nabízí kurz druhého jazyka ZDARMA. Takže co si třeba k angličtině přihodit kurz španělštiny, ať máš na příští dovolené čím ohromit místní „chicas“?

Komfortní načasování

Rád by sis ke studiu něco přivydělal, nebo se Ti jen nechce trávit celý den ve škole?  U PELICANA probíhá výuka pouze čtyři vyučovací hodiny denně. To znamená, že můžeš s klidem začít rozesílat CVčka, protože Ti zbyde dost času i na odpolední brigádu.

Zůstane ti status studenta

Z hlediska zákona je pomaturitní studium Brno zcela plnohodnotným typem studia, které s sebou nese zachování veškerých studentských výhod. Mezi výhody patří třeba odpadnutí povinnosti platit si zdravotní pojištění z vlastní kapsy, ale také možnost využití nejrůznějších studentských slev. A to se ve městě, jako je Brno, může hodně vyplatit. V jazykovce PELICAN navíc dostane každý student ISIC zdarma!

Žádné přijímačky

Chápeme, že s maturitou čerstvě za sebou máš zkoušení a testování už docela plné zuby. Na rozdíl od vysokých škol se do jazykovek žádné přijímací zkoušky nedělají. Jediný test, který Tě čeká, je test rozřazovací, díky kterému zjistíš, jaká je tvoje jazyková úroveň. To lektorům z PELICANA pomůže zařadit Tě do takové skupiny, která nejlépe odpovídá Tvým schopnostem.

K pomaturitním kurzům je možné se hlásit kdykoliv během roku, ale uzávěrky pro tento školní rok se blíží právě teď. Tak ať to neprošvihneš!