Ať už se stěhujete do nového domova, nebo rekonstruujete své současné bydlení, vždycky budete muset vzít v úvahu prostor. Jaký nábytek vám pomůže maximálně využít dostupné místo? Samozřejmě vestavěná skříň!

Vestavěné skříně však nejsou pouze o prostoru. Ve skutečnosti mají ještě daleko více výhod.

1. Využijte prostor na maximum

Prostor však zmínit musíme. Na rozdíl od volně stojící skříně totiž vestavěná skříň dokonale padne do místnosti, nenechává zbytečné mezery po stranách, ani co se týče výšky. Vestavěná skříň může být od podlahy až ke stropu – každý využitý prostor navíc znamená úložiště navíc, což se hodí.

2. Velké možnosti přizpůsobení

Vestavěné skříně do ložnice a dalších místností si můžete nechat vyrobit na míru, což je skvělé, pokud nemůžete v obchodě najít nic, co by se hodilo do vaší místnosti. Sami si určíte, kolik chcete oddílů, polic nebo prostoru na zavěšení ramínek. Prostor ve skříni si rozvrhnete podle svých představ.

3. Nepořádek schováte za zavřené dveře

Velká vestavěná skříň dává velké možnosti ke skrytí vašeho nepořádku. Doslova ideální je z tohoto důvodu celá vestavěná šatna. Oblečení se vám nebude válet nikde v domě, protože bude všechno schované za dveřmi vaší vestavěné šatny.

4. Snadno se uklízí

Žádné nepříjemné mezery, v nichž se drží prach. Nebudete muset vysavačem hledat zbloudilé pavouky ani namáhavě otírat vrch skříně, protože skříň od podlahy ke stropu jednoduše žádný vrch nemá. Stačí čas od času otřít police.

5. Skvělá investice

Vestavěné skříně jsou praktické a moderní, takže pokud budete někdy svůj byt nebo dům prodávat, tohle je šance, jak zvýšit jeho hodnotu.

6. Stěny mohou dýchat

Na stěnách za skříněmi se nezřídka objevuje plíseň. Vestavěná skříň může být zhotovena tak, že je vzadu otevřená, čímž se snižuje riziko plísně na zadní straně skříně. Tím se navíc i sníží pořizovací cena skříně.