Hospodaříte zodpovědně s rodinným rozpočtem a zároveň si pravidelně ukládáte peníze, které mají sloužit jako finanční rezerva? Současně dbáte i na to, abyste se zajistili na důchod? Pak by pro vás mohla být pořádná rána, kdyby vaše finance znenadání výrazně ztratily na hodnotě. Právě to se stává během inflace. A ta už klepe na dveře. Sami jste si jisti všimli, že ceny začínají o poznání stoupat. Obzvláště, pokud jsou vaše prostředky v tomto okamžiku uloženy na bankovním účtu, je na místě je co nejdříve vhodně investovat.

Máte úspory, o které rozhodně nechcete přijít? Proměňte je ve zlato!

Velkou nevýhodou bankovních účtů je, že v posledních letech v podstatě nenabízejí možnost zhodnocení. Mnoho vkladů dokonce vůbec není úročeno, často jsou navíc za vedení účtu i jednotlivé transakce strhávány poplatky. To je samo o sobě nepříjemné i v období prosperity; v časech krize se pak rozhodně nevyplatí nechávat větší podíl financí, než potřebujete na hrazení pravidelných výdajů a jako rezervu pro případ nouze. Ostatní je na místě vhodně a promyšleně investovat. Není přitom třeba studovat nejrůznější strategie a pouštět se do obchodování na burze. Ideální je zvolit zlato. To je po dlouhá staletí osvědčeným uchovatelem hodnot, na kterého se lze bez obav spolehnout i během opravdu těžkých časů, které jsou dost možná na obzoru. A navíc nepodléhá dani z přidané hodnoty.

Jak výhodně nakoupit zlato vysoké ryzosti?

Investiční zlato se dělí na slitky a zlaté mince, u kterých hraje roli i jejich sběratelská hodnota. Nakupovat byste měli jen u spolehlivého prodejce, který nabízí nejen příznivou cenu, ale také zlato vysoké ryzosti. Přesně takového najdete na adrese www.zlate-mince.cz. Kamenná provozovna je vám k dispozici v Obecním domě na Praze 1.