Systém tarotových symbolů je už stovky let starý a patří k pilířům západního hermetismu. Co to tarot je a jak se používá?

Odkud přišly tarotové karty

Tarotové karty původně pravděpodobně nesloužily k nahlížení do budoucnosti, ale šlo o klasické karty hrací. Nicméně veškeré stopy o nich prakticky mizí ve 13. století, a tak je jejich vznik obestřen oparem tajemna, jež dalo prostor ke vzniku mnoha legend. Jedná z řady teorií jejich původ začleňuje do starověkého Egypta.

Celkem tvoří sadu 78 karet. Ta je dále rozčleněna do tří okruhů – 22 takzvaných Velkých arkán, kterou doplňuje 56 Malých arkán a z toho ještě existuje 16 Dvorních karet.

K čemu slouží tarotové karty

Karty se dají v podstatě aplikovat na libovolnou životní situaci. Při jejich výkladu je nutné se dostatečně soustředit a nechat působit svoje podvědomí. Necháte-li se vést svými pocity a intuicí, zcela nepochybně nad jednotlivými symboly najdete odpověď na otázky, které vás tíží. Provedou vás úskalími profesního i citového života.

Podoba tarotu není jednotná, existuje celá řada druhů. Prakticky každý tvůrce do nich vtiskl něco z vlastního unikátního pojetí. Proto je důležité výběru tarotových karet věnovat náležitou pozornost. To ale neznamená, že se jedná o úkol bezmála vědeckého kalibru. S nadsázkou lze říci, že správné karty si spíše vyberou vás, než vy je. Řiďte se svými pocity.

Jak karty pořídit a jak s nimi zacházet

Velmi ošemetný je nákup karet na doporučení. Přestože vám dotyčný může radit v dobré víře a rozhodně nikoli s úmyslem vás poškodit, konkrétní karty vyhovují jemu a pro vás těmi pravými být nemusejí.

Obecně i pro tarotové karty platí, že byste se k nim neměli obracet s malichernostmi. Proto byste rovněž na výklad měli mít vyčleněn speciální balíček karet, který nepoužíváte k ničemu jinému. Stejně tak byste měli mít karty vlastní, nikoli půjčené.

V současné době karty seženete v četných obchodech s esoterickými potřebami, a to i v těch na internetu např. Poznani-knihy.cz, kde si každý vybere ty správné. Mějte zkrátka na paměti, že výklad karet rozhodně není žertovnou kratochvílí.

Které typy vykládacích karet existují

Tarotové karty patří k těm známějším, vykládacích karet ovšem existuje poměrně velké množství. Dalším populárním druhém jsou tzv. cikánské karty. První zmínky o nich se objevují již ve 13. století, pravděpodobně jsou ale mnohem starší. V průběhu času se navíc měnila podoba karet i jejich počty. V sadě může být 24, 32, 36, a dokonce i 52 listů.

Jiný typ zastupují andělské karty. Těch je v balíčku 44. Výklad andělských karet umožňuje si vytáhnout jednu až tři karty, čímž se liší od tarotu, kde je možné vykládat i na karet šest. Počet karet ovšem nepředstavuje jedinou odlišnost. Liší se i způsob výkladu.

Tarotové karty nám mohou sdělit i negativní zprávy. Je to proto, že andělské karty jsou tu od toho, aby nám zprostředkovaly komunikaci s anděly. Každý člověk má svého anděla strážného, který plní roli jakéhosi ochránce. A z této pozice se nám snaží s nejlepšími úmysly radit a vést nás pozitivní cestou, která je naplněna láskou.

Chcete si vyzkoušet, jak fungují tarotové nebo andělské karty? Navštivte stránky www.poznani-knihy.cz nebo se stavte na prodejně v Olomouci, kde si můžete prohlédnout a vybrat všechny nejznámější balíčky tarotových a andělských karet.