Dřevo je po stovky let hojně vyhledávanou surovinou pro stavbu příbytků. Přírodní materiál si získal obdivovatele, kterých není zrovna málo. Díky jeho vlastnostem ho můžeme různými způsoby opracovávat a přetvářet tak, jak nám zrovna velí naše bujná fantazie.

Důležitá je i naše následná péče, protože dřevo má některé choulostivé vlastnosti, jako je například tendence sesychat a opotřebovávat se. Ze dřeva se tak vytrácí jeho přirozená krása. Nyní je možné najít dřevo ve všech obydlích na světě.

Ať už v případě dřevěných srubů, nebo dřevěných dekorativních předmětů, které vylepší atmosféru v příbytku. Výroba takovýchto předmětů není ovšem vůbec jednoduchá.

Inspirace

K výrobě dřevěných dekorací můžete dojít hned několika způsoby. Buďto při různých návštěvách u vašich přátel a příbuzných, kde inspirace dýchá z každého koutu, nebo pomocí fotografií, nebo jednoduše díky vaší fantazii. Je však nutné znát jisté vlastnosti dřeva, které dřevo je nejvýhodnější pro výběr a následnou práci s ním.

Dřeviny mají různou tvrdost, strukturu a také barvu. Ať už vašimi zlatými ručičkami nebo formou nákupu u specialistů, kteří jsou dřeva znalí, můžete svůj interiér obohatit o dekorativní dřevěné rámečky pro fotografie rodiny nebo ze zahraničních cest, dřevěné bedýnky, které slouží jako rezervní úložné prostory nebo dřevěné tácky pod hrnečky.

Nejde jen o pouhé cetky navíc, nýbrž o předměty, které dodají vašemu prostoru nový nádech a hezčí pocit z domova. Avšak kdybyste ten pocit i přesto postrádali, kvalitní nástěnná dekorace „Home, sweet home“ jistě k nastolení pocitu napomůže.

Historický aspekt

Jestli vidíte v pořízení dekorací ze dřeva novou věc, budoucnost k rozsvícení vašich domovů, tak jste na velkém omylu. Vždyť už ve středověku se dřevo hojně využívalo k výrobě talířů, misek, dřevěných příborů nebo i slánek a pepřenek.

A takové časy se navracejí. Využití dřeva již nepředstavuje jen pouhý návrat do dávné historie a oživení starobylého příslušenství, nýbrž moderní doplnění domova.

Kouzlo dekorativních předmětů

Do každého interiéru je vhodné zakomponovat dřevěnou maličkost, která se k němu vyloženě hodí. Dřevěné sruby na severu Evropy k tomuto kroku přímo vybízejí. Světelné lampy zasazené do dřevěných větví, svícny, stolky z robustního dubového dřeva, poličky nebo dřevěné dekorace na stěnu dodají příbytku nekonečné kouzlo s nádechem přírody.

Dřevo může být přirozené nebo malované, ale vždy bude plnit funkci milého přírodního doplňku, který je vhodný také jako dárek či suvenýr. Internetové obchody nyní přímo praskají nabídkou dřevěných cedulek s nápisy, dřevěných kostek nebo jednoduchých cedulek na vstupní dveře.

Stačí si jen vybrat. Velký výběr dřevěných dekorací i dalších dekoračních doplňků z různých materiálů najdete např. na stránkách www.lepaso.cz .