Seznámení na internetu j v poslední době skutečně trendy. Pokud také toužíte najít zpořízenou duši, můžete online seznámení vyzkoušet. Pozor ale na možná rizika, která může tento krok přinášet. Pokud j chcete eliminovat, podívejte se na několik našich tipů, které vám právě k bezpečnému seznámení pomohou.

Nemluvte s tím, s kým nechcete

I když se seznamky snaží prověřovat zaregistrované uživatele, může se stát, že jim čas od času někdo proklouzne. Jestliže s vámi začne komunikovat, a je vám jakkoliv nesympatický, nemusíte v rozhovoru pokračovat. Většina seznamek dnes nabídne možnost takového uživatele jednoduše ignorovat. Co to znamená? Že vám zprávy od něho rozhodně chodit nebudou. Toto doporučujeme.

Nebuďte příliš sdílní

Základem každé seznamky jsou profily, kam se vyplní několik základních informací. Určitě je dobré pár věcí zmínit, ale rozhodně není dobré, když jste zcela otevření. Co máme na mysli? Je to třeba zveřejňování různých citlivých údajů, jako:

  • Telefonní číslo
  • Přesná adresa
  • Lechtivé fotografie

To jsou věci, které by měly za všech okolností zůstat utajeny. Když už si s někým vyměníte kontakty, tak nejlépe s osobou, kterou skrz internet dobře znáte a plánujete třeba setkání.

Nebojte se vyhledat pomoc

Co když vás někdo nejenom obtěžuje, ale máte také podezření na slušnost jeho chování? Nebo co když se vám zdá, že se daná osoba vydává za někoho jiného? Pokud jakkoliv ublížil vám, mlže se hodit kontaktovat seznamku, která si s daným uživatelem poradí. Znovu se dostáváme k tomu, že je mnohem lepší volbou ověřená seznamka, která dokáže odhalit falešného uživatele, nebo si poradit s těmi, které se nechovají podle stanovených pravidel.

Nespěchejte

A rada na závěr? Určitě se nevyplatí spěchat. Raději s konkrétní osobou delší dobu komunikujte online a teprve za určitý čas se domluvte na schůzce. Ta vám rozhodně neuteče.