Vloupání do rodinných domů přibývá. Jak se nájezdu nezvaných hostů bránit? Základem jsou kvalitní bezpečnostní dveře a sofistikované alarmy a kamerové systémy. Ty však mnohdy nestačí. Zloději se totiž do rodinných domů nejčastěji dostávají okny. Ta zabezpečíte kvalitními předokenními roletami. A jakým způsobem ochránit garáž? Jak jinak než masivními garážovými vraty?

Garážová vrata? A jaká byste si představovali? Klasická dvoukřídlá, výklopná, sekční, posouvací či rolovací? Měli bychom pro váš všechny. Respektive renomovaná společnost Bubík – garážová vrata a rolety, kde vám vyrobí vrata i rolety, která hned tak nějaký zloděj nezdolá. A pokud ano, tak s velkými obtížemi. My však věříme, že tak kvalitní ochrana oken a garáže je od vniknutí do objektu spíše odradí.

Vybíráme garážová vrata

Na základě jakých parametrů garážová vrata vybírat? Jedním z kritérií je samozřejmě jejich vzhled. Vrata by měla ladit se stylem rodinného domu, ke kterému je vaše garáž přidružena, a je jedno, zda je přímo jeho součástí či nikoliv. Na výběr každopádně máte vrata různých materiálů, způsobů otevírání i ovládání. Vrata můžete otevírat manuálně nebo dálkovým ovládáním. Otevírat je můžete klasicky, vyklápěním, rolováním nebo třeba posouváním do strany.

Jaká vrata zvolit?

To záleží na prostoru vně garáže i před ní. Pod prostor garáže chytře zajíždějí, a tím maximálně šetří prostorem, vrata sekční. Do strany se zase podobným principem zasouvají vrata posouvací. K moderním domům se hodí velmi elegantní výklopná garážová vrata, jež, jak prozrazuje jejich název, fungují na principu vyklápění směrem pod střechu. Do průmyslových objektů lze pak doporučit speciální průmyslová vrata.

Zaměřeno na předokenní rolety

Své motorové vozidlo tedy máte v bezpečí, teď je na řadě zabezpečení oken vašeho rodinného domu. K tomu slouží speciální venkovní rolety. Ty spolu s ochranou představují i elegantní způsob stínění interiéru, který se pak nepřehřívá a udržuje si stabilní teplotu. Nezanedbatelné jsou také jejich zvukově-izolační vlastnosti.Předokenní rolety se montují buď před okno (do již stávajících oken), nebo pod omítku (v tomto případě je rolety třeba instalovat před omítnutím stěn). Jde-li vám primárně o stínění, zvažte také venkovní žaluzie, jejichž výhodou je možnost nastavení úhlu proudění světla do objektu. 

Možností, jak se chránit před zloději, slunečními paprsky, nadměrným teplem i hlukem dnes je celá řada. Jde jen o to zvolit to nejlepší možné řešení právě pro vaši nemovitost.