Příjemně strávené chvíle na dovolené nebo pohodlí při sportu. To není možné, pokud nemáte patřičné vybavení. Komfort pro vaše chodidla zajistí především neoprenové boty. Seznamte se s jejich výhodami a vyberte si nový model od značky Mystic.

Skvěle vymyšlený neopren

Neopren je perfektní materiál, pokud se chystáte někam, kde smočíte část nebo celé tělo. Neopren se postará o dokonalé pohodlí a komfort díky svým termoizolačním vlastnostem. Nasaje vodu, tu zadrží a udržuje ji na teplotě vašeho těla. Máte svůj vlastní ohřívač a s neoprenem nikdy neprochladnete.

Kdy oceníte neoprenové boty

Mohlo by se zdát, že se neopren hodí jen do chladnějších vod. Není tomu tak. V chladnější vodě je naprostou nezbytností, ale v teplejších vodách je užitečným pomocníkem. Neoprenové boty jsou lehké a skvěle přilnou k chodidlům. Nebudou vás omezovat v pohybu. Přitom jsou odolné a horní část může být prodyšná.

Při pobytu u moře, jezer i přehrad oceníte protiskluzovou podrážku. Vaše chodidlo neohrozí žádný ostrý kámen nebo nepříjemný mořský živočich. Zároveň je vaše chodidlo dobře ochráněno proti mikrobům a plísním.

A když vyběhnete z vody na břeh? Boty rozhodně nesundávejte. Poskytnou vám dobrou ochranu při pohybu po rozpáleném písku. Na dovolenou k vodě nezapomeňte přibalit neoprenové boty.

Výhody neoprenových bot stručně:

  • ochrana před chladem,
  • chrání proti uklouznutí,
  • proti mikrobům a plísním,
  • nejste ohroženi ostrými kameny, předměty nebo živočichy,
  • ochrana proti rozpálenému povrchu na souši.
  • používají se při vodních sportech

Neoprenové boty pro vodní sporty

Při provozování vodních sportů jsou neoprenové boty nutností a patří k základní výbavě. Boty do vody si budete vybírat podle provozovaného druhu sportu. Jiné použijete na paddleboard nebo surf, jiné na sjíždění řek.

Jiné vlastnosti očekáváte od bot na potápění, canyoning nebo od těch, kdy potřebujete pohyb i ve vodě i po souši.

Pro sporty, kde je nutné držet rovnováhu jsou ideální neoprenové boty s odděleným palcem. Ty zajišťují nejlepší stabilitu na surfu nebo paddleboardu. Boty na vodu musí přesně držet na chodidle, výborné jsou ty, které umožní stáhnutí tkaničkou nebo pásky. Pro sjíždění řek potřebujete dostatečnou pevnost v kotníku, proto vybírejte vyšší a zesílené boty. Ty mají obvykle navíc protiskluzovou podrážku.

Pokud provozujete sport, kdy se část dne přemisťujete i po souši a boty nechcete sundávat, volte ty s drenážními otvory. Vždy se zajímejte, zda mají boty tvrdou nebo měkkou podrážku.

Jak neoprenové boty zahřívají

Neoprenové boty jsou vyráběny v různých modelech a určeny pro použití v různých podmínkách. Je třeba se zajímat o to, v jak teplé vodě budete neoprenové boty používat. Podle toho volte i sílu neoprenu.

Do studené vody jsou vhodné neoprenové boty s tloušťkou 5 milimetrů, do velmi studené vody si pořiďte ještě silnější neopren. Naopak teplá voda znamená komfort i při menší tloušťce neoprenu.

Už jste si vybrali obuv na pláž nebo pro vodní sporty?

Autor: Mysticstore.cz