Zapomeňte na klasické betonové podlahy. Moderní stavba a rekonstrukce si rozumí s praktičtějším řešením. Tím jsou lité podlahy, známé též jako anhydritové podlahy.

Podlahy patří mezi dokončovací práce hrubé stavby a bývají základem rekonstrukce. Běžně se dělají z betonu, na který se pak položí jiná, finální podlaha. Například lino, marmoleum, dlažba, plovoucí podlaha apod. Anhydritové podlahy, nebo též sádrové podlahy, mají oproti betonu obrovskou výhodu. Jsou již ze své podstaty samonivelační a jsou rychletvrdnoucí. Co to znamená?

Tekutá anhydritová podlaha má schopnost sama se srovnat do ideální roviny. Čímž se vyhnete problémům při následné pokládce, nebo nutnosti dorovnávat povrch dalším samonivelačním potěrem. Přestože je hodně tekutá, rychle vytvrzuje a pochozí je již druhý den od aplikace. Zatížitelná pak po čtyřech až pěti dnech. Povrch vytvrzuje přirozeně, nepraská a nejsou nutné žádné dilatační spáry. A co vlastně anhydritová podlaha je? Jde o směs na bázi síranu vápenatého, který se smíchá s vodou, pískem a jinými přísadami. Specialistou na tyto podlahy je firma Anhypodlahy s.r.o., která nabízí kompletní práce se směsí – se samonivelačním potěrem Anhyfast 20,30 MPa v nejvyšší kvalitě.

Ideální podlaha pro podlahové vytápění

Andydritové lité podlahy jsou ideálním řešením i v případě, kdy budujete podlahové vytápění. Právě v tomto případě dokáže tekutý samonivelační potěr skvěle vyplnit prostor mezi trubkami podlahového topení. Složením je anhydrit navíc dokonalým vodičem tepla. Lité podlahy se velice rychle prohřívají a odevzdávají teplo podlahové krytině, která je na něj položená.

Čistá a bezprašná práce na klíč

Položení lité podlahy je velice čistá práce. Vše realizuje firma zcela na klíč. Na místo pokládky se dopraví suchá směs ve speciálním mobilním zařízení. Na místě se pak smíchá s vodou a lije se na připravený podklad. Pokládka je skutečně čistá a odpadá následný zdlouhavý úklid, jak je tomu u pokládky betonové podlahy.