Čalouněný nábytek je synonymem útulnosti i pohodlí, ať už jde o pohovky, postele či křesla. Ačkoliv se v posledních desetiletích design a styl čalouněného nábytku změnil, stále má své významné místo na trhu a mnozí spotřebitelé na něj nedají dopustit – mimo jiné i proto, že je díky možnosti obměny potahové látky trvanlivý a vzhledově variabilní. Zobrazit čalouněné postele.

Co je vlastně čalouněný nábytek

Poznávacím znakem čalouněného nábytku až už se jedná o čalouněnou postel, sedací soupravu nebo nějaký jiný nábytek je vždy nosná konstrukce pokryta různými výplněmi tak, že je celý jeho povrch měkký a zároveň má specifické oblé linie. Nosná kostra bývá nejčastěji dřevěná, může být ale také kovová či plastová. Výplně pak tvoří rozličné pěnové materiály a finální povrchovou vrstvu potahová látka, která rozhoduje o vzhledu a příjemnosti nábytku na omak.

Výhody čalouněného nábytku

Velkou výhodou čalouněného nábytku je možnost měnit jeho vzhled, a to pomocí nové potahové látky. Takto můžete měnit materiály, barvy, vzory, ale třeba také nahrazovat poškozený či opotřebený povrch vašeho nábytku, což je finančně jistě úspornější než pořizování nábytku úplně nového. Zároveň v případě koupě nového kousku čalouněného nábytku si běžně můžete nechat vyrobit model s vámi zvolenou potahovou látkou nebo i kombinací látek, což vám dává možnost vytvořit si model originální a na míru vlastnímu vkusu. Při této zakázkové výrobě si sice nějaký týden na zvolený kousek nábytku počkáte, čekání ale jistě stojí za to.

calouneny_nabyteČištění čalouněného nábytku

Základem efektivního čištění je rychlost. Pokud dojde k nějaké nehodě a vy polijete čalouněnou pohovku nebo postel, nečekejte, až skončí váš film. Skvrny se zbavte okamžitě, a to nejprve papírovým ubrouskem či toaletním papírem, který nasákne přebytečnou vlhkost. Důležité je, aby byl papír bílý a nezabarvil látku. Houbičkou či vlhkým hadříkem následně začněte čistit skvrnu směrem od krajů ke středu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup