Ať už se blíží Vánoce, narozeniny, nebo hledáte jen vhodný dárek pro příležitost návštěvy po delší době, vymyslet dárek pro babičku nemusí být snadné. Zejména pokud chcete být originální a zároveň užiteční. Tipy se ale najdou, a to mnohdy velmi úspěšné, což ostatně dokazují následující řádky.

Nechte ji vzpomínat

Senioři milují návraty do minulosti, proto nic nezkazíte jakoukoliv milou vzpomínkou. Můžete sehnat nahrávku nějakého staršího filmu, gramofonovou desku, ale třeba i nádobí, doplňky nebo některou z pochoutek, které znají prarodiče z dob mládí. Alternativou je pak i využití starších fotografií, třeba svatebních nebo i z dob školských. Ty skvěle zafungují jako potisk na hrníčku nebo jiném praktickém předmětu. Je to skvělý vánoční dárek pro babičku.

Podpořte ji v rozvoji

Období důchodu zdaleka nemusí být dobou stagnace. Naopak stále více seniorů dnes preferuje aktivní trávení tohoto času. Pokud vaše babička patří do této skupiny, neváhejte se zakoupením počítačového či jazykového kurzu, přihláškou k celoživotnímu vzdělávání nebo podobné aktivitě.

Zaměřte se na koníčky

Pokud vaše babička již své vyvolené koníčky našla, nezklamete, pokud ji v nich podpoříte. A je jedno, zda budete hledat termosku na turistiku, sazenice kytiček, nebo třeba předplatné do divadla. I pasivnější senioři často mívají své oblíbené aktivity, proto se detailně zajímejte, ptejte se, jak tráví své dny a inspirujte se. Možná budete nakonec sami překvapeni, o co všechno se vaše babička zajímá.

Dárkový koš

empire login Univerzální variantou pro každého je pak dárkový koš, který můžete vytvořit z lahůdek, jako je víno, čaj, káva, cukrovinky, domácí sýry či uzeniny, ale i z kosmetiky nebo něčeho ostřejšího. Vysledujte u babičky, co má ráda a co by ji potěšilo, a obsah koše tomu přizpůsobte. Kombinacím a fantazii se samozřejmě meze nekladou.

Usnadněte jí život

Chtě nechtě s věkem bohužel často přicházejí různá omezení způsobená zhoršujícím se zdravím. Pokud víte o něčem, co by vaší babičce život po praktické stránce ulehčilo, nebojte se s tím přijít. Teplá deka na zimní večery, pohodlné hřejivé papuče nebo třeba nákupní taška na kolečkách potěší i pomůžou.