Česká republika je známá po celém světě svými léčivými prameny a taktéž lázeňskými městy, která nabízí nejen relaxaci a odpočinek, ale také léčbu různých onemocnění. Historie tamního lázeňství sahá mnoho století zpět a v současnosti představuje nedílnou součást české kultury. V následujících řádcích vám představíme tři nejznámější a zároveň i nejnavštěvovanější lázně.

S příchodem podzimu se o slovo hlásí i únava a vyčerpání. Lázně jsou způsob, jak zatočit s oběma těmito neduhy.

Karlovy Vary

Bezesporu nejznámějším lázeňským městem jsou Karlovy Vary, které byly založeny již v 14. století římským císařem Karlem IV. Zřejmě vás nepřekvapí, že lázně Karlovy Vary přitahovaly od pradávna šlechtu, umělce a další významné osobnosti ze všech koutů světa. Samotné město je proslulé minerálními prameny a impozantní architekturou. Pacienti sem jezdí kvůli léčbě trávicích a pohybových potíží a mnohých dalších onemocnění.

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně byly založené v 18. století a jedná se o druhé největší lázeňské město v České republice. Nacházejí se v západních Čechách a obklopeny jsou nádhernými lesy a parky. Mariánské Lázně jsou známé léčivými prameny, které se využívají k léčbě onemocnění ledvin, dýchacího ústrojí a kožních onemocnění.

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně jsou taktéž situované v západních Čechách a jsou i třetím z nejvýznamnějších lázeňských měst. Františkovy Lázně se chlubí léčivou rašelinou a minerálními prameny. Představují ideální místo pro léčbu srdečních onemocnění, gynekologických potíží a nemocí pohybového ústrojí.

České lázně nejsou jen místem léčby, ale také symbolem elegance, tradice a historie. Kombinují přírodní léčivé zdroje s moderní lékařskou péčí. Ať už hledáte relaxaci, kulturu, nebo léčbu, tuzemské lázně vám nabídnou vše, co potřebujete pro regeneraci těla i duše. Stravte tedy podzim v lázních.