Důvodů proč navštívit Krakov je hned několik. Především je od nás coby kamenem dohodil. Večer ulehnete do lůžkového vlaku, ráno se vzbudíte a jste na místě.

Z Prahy do starobylé polské metropole pamatující Kelty pojedete pět hodin, z Brna zhruba tři. Zdaleka ale nejde jen o pohodovou cestu. Důležité samozřejmě je, co je na jejím konci.

Nejkrásnější město Polska

Perla mezi historickými městy, nejkrásnější město Polska. To je polský Krakov. Historie tu na vás, podobně jako v centru Prahy, dýchne na každém kroku. Vedle ohromujících kostelů a katedrál tu najdete i rušné bary, kouzelné kavárny a živé tržnice. A jaká další místa při návštěvě nevynechat?

Wawelské návrší

Je totiž dominantou města. A jeho nejstarší částí zároveň. Na návrší trčícím se nad řekou Vislou najdete na Seznam světového dědictví UNESCO zapsaný královský hrad, někdejší sídlo polských králů, i královskou katedrálu, v níž jsou tito králové pohřbeni. Toto místo zkrátka při návštěvě Krakova navštívit musíte.

Kaziměř

Slavná židovská čtvrť s několika synagogami a jedním z nejstarších hřbitovů na světě. To je Kaziměř. Procházka tamními úzkými uličkami, v nichž jsou dodnes k vidění předválečné krámky, je skutečným zážitkem. Spoustu informací o nacistické okupaci Polska se dozvíte v Schindlerově muzeu. To ale najdete o něco dál. Ano, o tomto pánovi byl natočen film Schindlerův seznam. Z jeho továrny je dnes interaktivní muzeum, ve kterém se budete moci patřičně zasvětit do života a historie jak krakovské židovské komunity, tak i města samotného.

Kam za levnými nákupy?

Polský Krakov toho ale nabízí mnohem víc. Za návštěvu stojí i Sukiennice. Starobylá budova s tržnicí. Se spoustou obchůdků se vším možným. Nakoupíte tu suvenýry i různé dobroty. Ve srovnání s českými cenami doslova za babku.

Kde se ubytovat?

Nevíte, kde se v Krakově ubytovat? My ano! Respektive ji má server hotely.cz sdružující nabídky ubytovatelů většiny středoevropských zemí. Najdete tu ubytování v Polsku, Maďarsku, Rakousku, Slovensku či Rumunsku. Hotely v Kolobřehu, v Polských Karpatech, Varšavě i Gdaňsku. A samozřejmě také hotely v Krakově.

Pokud zkrátka máte v plánu dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.