Upřímně, kdo by něco takového nechtěl. Na druhou stranu si uvědomte, že právě vy sami máte největší šanci ovlivnit, kolik z vašich přání bude v životě naplněno. A tak i pro to, aby je plnili vaši blízcí, musíte něco udělat.

Platí to u hmotných i nehmotných věcí. Přáli byste si se svou drahou polovičkou jezdit více na výlety? Musíte se jí se svým přáním svěřit. Chcete mít už konečně svůj náramek Pandora? Pak by bylo vhodné se o tom zmínit třeba doma.

Naučte se říkat, co si v životě přejete

Snadněji toho pak dosáhnete. Vaši blízcí vám budou nápomocní, a navíc, pokud vyslovíte myšlenku nahlas, bude tak nějak skutečnější a hmatatelnější než jenom ve vaší hlavě. Donutí vás něco udělat pro dosažení svého cíle. A jak možná z vlastní zkušenosti víte, co si člověk neudělá, to nemá. Jen si řekněte nahlas: „Pandora!“ Nebo jiné své přání.
. Takže jestliže lidem ve vašem okolí neřeknete, co by podle vás měli dělat jinak nebo čím by vás potěšili, pravděpodobně k tomu nikdy nedojde.

Ušetříte ostatním starosti

Co se týče hmotných věcí, pokud se o svá přání podělíte, ušetříte tím spoustě lidem starosti. Vždyť už odmala jsme vychováváni k tomu, abychom bez okolků řekli, po čem toužíme. Jako malí jsme svá vánoční přání sdělovali Ježíškovi, teď je prostě řeknete svým blízkým.

Podívejte se na celou záležitost i z druhé strany. Nebylo by krásné, kdyby vám vaše rodina a přátelé vždy řekli, co si přejí k narozeninám, svátku, Vánocům a dalším příležitostem? Ano, přišli by sice o překvapení, ale aspoň by nikdy nedostali nic, z čeho se poté musí falešně radovat. Vám by ušetřili spoustu času s vymýšlením daru, největší starostí by pro vás bylo vybrat balicí papír a jmenovky na dárky. Svět by byl hned hezčí.

Vybudovat si svět podle svých představ není těžké. Jen se nesmíte bát sdělit okolí, jak si ho představujete. A vězte, že pokud začnete ve svém okolí praktikovat to, že předem sdělíte, jaké dárky si přejete, nebude dlouho trvat, než se podobně začnou chovat i ostatní. A pak už si s dárky konečně nebudete muset dělat starosti. Nejsložitější bude opatřit pouze ty jmenovky.