Když se podíváme do zrcadla, zaujmou nás rysy v naší tváři, oči, ale třeba také vlasy. Ne každý má však účes takový, jaký by si přál. Problémem může být vypadávání vlasů a tedy jejich snížená hustota. Proč se objevuje? Důvodů je hned několik.

Životní styl

I když si to málokdy připouštíme, tak nežijeme úplně dokonale. A tak se mohou objevovat právě problémy s vlasy. V takovém případě existují dvě možná řešení. Změna životného stylu, nebo produkty, které najdete na webu Nanogen.cz. Ty určené právě pro tu skupinu lidí, která si je vědoma problémů s vlasy, a chce je aktivně řešit. O jaké produkty se může jednat?

  • Výrobky na podporu růstu vlasů
  • Výrobky pro zdraví vlasové pokožky
  • Výrobky pro ochranu vlasů

Dědičnost

Ta je problémem, který se objevuje hlavně u mužů. Pokud máte jako muž v rodině někoho, kdo má na hlavě takzvané „kouty“, nebo se mu tvoří též nepopulární „kolečko“, jsou na místě obavy z toho, že se tento stav objeví i u vás. Předcházet mu v podstatě nejde. Můžete ho ale oddálit. A to pomocí kvalitní péče o vlasy, ale i díky zdravému životnímu stylu. Potom se vypadávání vlasů objeví skutečně až ve stáří.

Nemoc

Ano, i nemoc může způsobit padání vlasů. Nemáme na mysli přidružený efekt chemoterapie, která je metodou, jak eliminovat rakovinotvorné bujení. Máme na mysli různé formy alopecie. Právě toto je nemoc, která způsobuje nejenom padání vlasů, ale která může způsobovat třeba i to, že nemocným osobám vypadává také jejich obočí.

Psychické problémy

Pokud jste dlouhodobě ve stresu, může se to projevit nejenom hlubokými psychickými problémy. Může se to projevit i v oblasti vašich vlasů. Velký a pravidelný stres totiž také způsobuje, že vlasy padají. Ale i to, že začnou postupem času i výrazně šedivět. Jak si se stresem poradit? Ideální je zvolnit ve svém životě a naučit se relaxovat.