Jezdit v dnešní době ve vlastním automobilu je již něco samozřejmého, co považujeme za naprostou nutnost. Mnoho lidí si už svůj život nedokáže představit bez auta. Jenže na druhou stranu je péče o vlastní vozidlo plná starostí a dalších finančních výdajů za servisní prohlídky či dokonce opravy. Prodírat se množstvím povinností a lámat si hlavu s tím, kdy jste například naposled byli na technické prohlídce, zabere poměrně hodně času. Dobrou zprávou ale je, že se to dá všechno zjednodušit. Každé dva roky můžete mít nový vůz a o nic se nestarat. A to všechno díky operativnímu leasingu. Jaké další výhody přináší a pro koho je vhodný? To se dozvíte v článku.

Méně starostí, více ježdění

S operativním leasingem si vyberete typ vozidla a zvolíte si balíček podmínek. Hlavní rozdíly bývají například v tom, kolik kilometrů za rok máte v ceně či zda musíte hradit například pořízení zimních pneumatik a povinné servisní prohlídky. Variant operativních leasingů existuje opravdu celá řada a na výběr máte i z mnoha druhů vozidel. Rozhodovat se tak můžete například podle spotřeby paliva, ale i zda se vám daný model líbí a přejete si ho na několik let vypůjčit. V zásadě tak jediné, o co se staráte, může být pravidelné placení částky za operativní leasing.

TIP: půjčovna Tesla

Ideální pro podnikatele

Jde o ideální volbu pro podnikatele, kteří potřebují reprezentativní vozidlo a nechtějí se zbytečně zatěžovat starostmi o jeho péči. Velkou výhodou je i fakt, že měsíční vynakládaná částka na platbu leasingu se dá přidat do nákladů. Za rok už jde o příjemný způsob, jak si lehce snížit daňový základ. Leasing bez závazků je moderní službou, kterou často využívají úspěšní a zaneprázdnění lidé. Pokud si to spočítáte, možná zjistíte, že to cenově vyjde výhodněji v porovnání s koupí nového vozu, který velmi rychle ztrácí na hodnotě a za pár let ho prodáte s výraznou ztrátou. Čím dražší vůz, tím je větší rozdíl.

Vyberete si vůz a typ leasingu podle vašich představ

Stačí se podívat na Driveto.cz a pustit se do výběru vysněného vozu. Vše je velmi jednoduché, takže nejtěžší na tom může být zvolit si právě jeden konkrétní model vozu. Když si ale vyberete leasing na jeden rok, už se za rok můžete poohlížet po úplně novém modelu. Vždy tak můžete jezdit v moderních vozech poskytujících potřebný komfort a vysoký standard. Na klienty působíte dobrým dojmem a sami se těšíte z dobře fungujícího stroje, který šlape jako hodinky. Dlouhodobý pronájem vozů bez závazku je cestou, jak být stále mobilní, ale bez dalších starostí a klidně i levněji. Protože částky za leasing nejsou vysoké a nové modely aut se většinou pyšní nižší spotřebou paliva, na čemž také ušetříte.