Aby váš zážitek z lyžování na sjezdovce byl skutečně dokonalý, nestačí mít perfektní lyže. Velmi důležitým, neřkuli nejdůležitějším, faktorem jsou také sjezdové boty. Navenek se moc neliší, avšak ve zpracování a použití nových materiálů dělají každým rokem obrovské pokroky. Těmi nejdůležitějšími parametry jsou hmotnost, tepelný komfort, přizpůsobivost a výkon. Důležitá je hmotnost, člověk je stále línější a proč vláčet zbytečné gramy navíc od parkoviště k vleku? U bot je proto kladen důraz na nízkou hmotnost, kterou často výrobci nahánějí tenčím skeletem bot v místech, kde nejsou tak namáhané.

Vylepšení od Fischeru

Podívejme se na některé konkrétní vychytávky značky Fischer, ta je známá nejen výrobou kvalitních sjezdových lyží, ale prorazila také mezi výrobci sjezdových bot. Značka Fischer se prosadila zejména technologií Vacuum Fit, která umožňuje tepelné tvarování skeletů lyžařských bot. Letos jsou touto technologií vybaveny i boty Ranger Free, které jsou navíc vybaveny podrážkou Grip Walk, která zabraňuje klouzání při chůzi.

Lyžařské boty Nordica

Pro letošní sezonu představuje nové a některé inovované modely také výrobce sjezdových bot Nordica. Inovovaná bota Dobermann GP je vybavena tvarovatelnou korkovou botičkou, novým systémem pro snazší obouvání a nově tvarovanou špičkou. Zcela novým modelem jsou boty sportovní boty Nordica Promachine, které kombinují ty nejlepší vlastnosti modelů Dobermann a Speedmachine.

Zcela nový skelet vs. odlehčení a změna designu

Rossignol letos sází především na změnu designu, vévodí především agresivní červená barva. Avšak i u Rossignolu najdeme inovace především u bot řady Rossignol Alltrack, která rapidně shodila na váze.

Jednu z nejširších kolekcí trhu nabízí sjezdové boty značky Tecnica. Zásadní novinku letos představují sjezdové boty Firebird, které se pochlubí zbrusu novým skeletem z polyetheru. Sportovní boty zastupuje tradiční řada Tecnica Mach 1, ve freeridu dominují Cochise se systémem přepínání pro stoupání. Novinek je letos opět spousta, můžete se i tedy těšit na ještě dokonalejší sjezdové boty pro ještě lepší a zábavnější lyžování.