Pokud hledáte způsob, jak oživit svůj domov, zvažte pořízení několika nových kousků do vaší kuchyně. Že máte všechno? Ale vždyť přece nejde o to doplnit své vybavení o to, co vám chybí, ale pořídit si novinky, se kterými si budete moci dopřát další nové zážitky při konzumaci jídel i nápojů u vás doma.

Investice do termosklenic se vyplatí

Jedinečné termosklenice jsou ideální pro horké i studené nápoje a dokáží udržet nápoje v původní teplotě po delší dobu. Termo hrnky jsou vyrobeny z odolného borosilikátového skla, které má dvojitou stěnu. Díky vakuové výplni mezi stěnami se na vnější povrch nádoby nepřenáší teplo ani chlad. Váš nápoj tak zůstane déle v ideální teplotě – káva vám nevychladne a ledový čas se neohřeje.

Na co všechno se hodí termosklenice?

Na trhu je k dispozici široký výběr termo sklenic na všechny druhy nápojů – na kávu, čaj a cappuccino, pivo, víno a likéry nebo univerzální sklenice různých tvarů na koktejly, džusy a další nápoje. V nabídce trhu najdete také termo hrnky, které jsou ideální na to, abyste si mohli vzít svůj oblíbený nápoj na cesty. V každém případě by ve vaší domácnosti měl být šálek na kávu ze skla anebo izolační termosklenice.

Nevýhody termohrnků

Term sklenice s termo hrnky mají i některé své zápory, což na jednu stranu nahrává milovníkům klasických keramických šálků na kávu, na stranu druhou to vede k tomu, že pokud si je pořizujeme, nemáme přehnané nároky. Jednou z hlavních nevýhod term hrnků je cena – jsou obvykle dražší než běžné sklenice. Kromě toho je také nutné být opatrný při manipulaci s nimi, protože jsou vyrobeny ze skla a při nešetrném zacházení se mohou rozbít. A to je vše. Pak už následují samé výhody. Že to nebylo tak hrozné? A když si k tomu navíc představíte skutečnost, že si díky termoizolačním sklenicím si kromě skvělé chuti nápoje vychutnáte i jeho strukturu, cena se vám už nebude zdát tak vysoká.

Filtrační konvice ze skla nebo z plastu?

Při přípravě kávy jste narazili na to, že pro její skvělou chuť potřebujete nejen kvalitní kávová zrna, ale i skvělou vodu? Pak jste se jistě zamýšleli nad tím, jak vybrat filtrační konvici, která se právě o vodu s výbornou chutí postará. A možná jste narazili na filtrační konvice. A když už si pořizujete ty sklenice, máte chuť k nim přidat i skleněnou filtrační konvici. Možná, že byste ale rádi ušetřili a pořídili si konvici z plastu, jen nevíte, jestli to bude ono. Pak byste měli vědět, že i plastové filtrační konvice vydrží dlouhá léta a ve srovnání se sklem jsou dokonce odolnější. Cena, kterou do nich investujete, je navíc mnohem nižší.