Shánění dárků pro prarodiče může být často oříšek, protože za život už si ledacos stihli pořídit a zároveň toho mnohdy dle vlastních slov moc nepotřebují. Přesto pokud chcete dědečkovi k narozeninám či Vánocům nějakým dárkem udělat radost, několik zajímavých zaručených tipů jaký dárek pro dědu se rozhodně najde.

Kniha nebo časopis

Pokud váš dědeček patří mezi pasivnější seniory, vhodným dárkem může být jakákoliv četba. Můžete zkusit osvědčenou klasiku v podobě prověřených titulů, ale třeba i nějakou z knižních novinek. Nic nezkazíte životopisnými knihami, ale třeba i encyklopediemi podle zájmu dané osoby. Zajímavou alternativou pak může být zakoupení předplatného časopisu například o zahrádkaření či rybaření, případně i časopisu křížovkářského, který také jistě najde své uplatnění.

Fotodárky

Prarodiče vždy potěší blízkost rodiny – ať už reálná, nebo třeba prostřednictvím fotografií. Výborným dárkem pro dědečka proto může být tričko s potiskem rodinné fotografie, hrníček, pohankový polštář nebo jiný doplněk. Pokud fotografie nemáte nebo se vám myšlenka fotky nezamlouvá, můžete zkusit třeba dárek s nápisem „nejlepší dědeček“, který nikdy neurazí.

Podpořte jeho koníčky

Miluje váš dědeček rybaření, zahrádkaření nebo procházky? Pak zamiřte do obchodu pro návnady, zahradní náčiní nebo nordic walking hole. Ať už si váš dědeček oblíbil jakoukoliv aktivitu, podpořte ho v ní. Výběrem určitě zabodujete.

Dárkový koš

Stoprocentně úspěšnou volbou je dárkový koš, ideálně vyrobený doma na míru preferencím obdarovaného. Dát do něj můžete v podstatě cokoliv, což je obrovská výhoda. Káva, pivo, cukrovinky, ovoce, uzeniny, tabák, čaje, ale třeba i kosmetika nebo alkohol v koši najdou skvělé uplatnění. Zapojte fantazii a vyberte několik málo lahůdek třeba i z farmářských trhů a jistě mile překvapíte.

Víte jak na skladování česneku?

Vyrazte na výlet

Pokud patří váš dědeček mezi vysoce aktivní seniory a nebojí se lehčího dobrodružství, neváhejte s koupí zájezdu, nebo na něj rovnou společně vyrazte. Ideální bude cestování spojené s nějakým zážitkem, ať už to bude pohodová degustace vína na jižní Moravě, ochutnávka v pivovaru, nebo poukaz na rybaření.