Pokud jde o zimní sporty, lyžování patří bezpochyby mezi nejoblíbenější. A kam jinam vyrazit na pořádnou lyžovačku než do Alp? Třeba těch italských, které nabízejí lyžařům skvěle upravené sjezdovky, praktické dominantně sedačkové lanovky, kvalitní umělé zasněžování, služby na vysoké úrovni i příjemné slunečné prostředí. Nabídka areálů je široká, stačí si jen vybrat. Inspiraci najdete na následujících řádcích.

Dolomiti Superski: Nekonečné možnosti lyžování

Areál Dolomiti Superski je nejrozsáhlejší lyžařskou oblastí v celé Evropě, se špičkovým vybavením i službami. V rámci jediného skipasu zde můžete využívat více než 1200 kilometrů sjezdovek ve dvanácti oblastech, což je skutečně dech beroucí číslo. Největším lákadlem tohoto areálu je přitom lyžařský okruh Sella Ronda představující lyžařský výlet po Dolomitech, kde na okružní trase překonáte čtyři údolí a průsmyky a pokocháte se pohledem na malebná panoramata.

Val di Sole: Slunečná klasika

Val di Sole neboli Slunečné údolí je dalším areálem v Dolomitech, tentokrát s celkem 340 kilometry sjezdových tratí všech náročností, od nejjednodušší až po tu nejčernější. Zahrnuje šest lyžařských středisek: Pinzolo, Pejo, Marilleva/ Folgaria, Madonna di Campiglio, Ponte di Legno a Passo Tonale, přičemž zakoupit si můžete jak společný skipas, tak i skipas pouze pro jednotlivá střediska. V obou případech Vám budou k dispozici perfektně upravené sjezdovky, moderní lanovky a téměř jistě i slunečné počasí.

Val di Fiemme: Zábava na celé dny

lyzovani-zahranici-horyU českých turistů je Val de Fiemme pravděpodobně vůbec nejoblíbenější italskou lyžařskou destinací. Středisko nabízí pestrou paletu sjezdovek pro různě pokročilé jezdce, k dispozici jsou snowboardové sjezdovky a také celkem 150 kilometrů běžeckých tratí. V rámci skipasu navíc můžete mnohdy využívat i nabídku doprovodných aktivit, jako je bruslení, plavání nebo noční lyžování. Atmosféra je zde velmi příjemná a vhodná i pro rodiny s dětmi.

Alta Valtellina: Ráj snowboardingu

Lombardský areál Alta Valtellina zahrnuje celou řadu lyžařských středisek, z nichž mezi nejpopulárnější patří Livigno s 65 kilometry širokých sjezdovek a výjimečným snowparkem. Toto středisko je navíc i zajímavou variantou pro méně náročné lyžaře, které potěší nižší ceny mimo hlavní sezonu. Sousední střediska San Colombana či Santa Cateriny pak zaujmou i zpestří aktivity na sněhu možností freeride jízd. A když vás už lyžování přestane bavit, můžete využít místních lázní nebo wellness komplexu.

Tonale – Ponte di Legno: Ideální cíl pro aktivní relax

V tomto areálu funkčně propojujícím dvě střediska Tonale a Ponte di Legno se můžete těšit na kvalitní sjezdové lyžování na sto kilometrech tratí, ale také skialpinismus či desítky kilometrů tras vhodných pro adrenalinové lyžování. Než bujaré večírky zde najdete spíše rodinnou pohostinnost a klid.