puzzle Neodmyslitelnou součástí vánočního období je i předávání dárků – ať už na Štědrý den v rodinném kruhu, nebo i během svátků mezi kamarády a známými. Vybrat ale ten pravý dárek, který potěší a zahřeje u srdce, nebývá lehké. Došla-li vám inspirace, zkuste následující řádky.

Sportovní potřeby

Sport je nedílnou součástí života většiny populace, proto s nějakou tou sportovní výbavou nemůžete šlápnout vedle. Je jen potřeba vědět, k jaké aktivitě obdarovaný tíhne. Někdo má raději turistiku, jiný bruslení či cyklistiku, někdo chodí běhat, plavat, lyžovat nebo si zahrát fotbal či tenis. Ke každému sportu přitom můžete v obchodě se sportovními potřebami najít zajímavou výbavu či jen drobný doplněk. Děti pak potěší cokoliv, co ještě doma nemají – ať už jde o badmintonové rakety, lyže, brusle, nebo nové kolo.

Dárky do domácnosti

Praktickým i milým vánočním dárkem je cokoliv do domácnosti. Dámy potěšíte zajímavou pomůckou k vaření nebo bytovou dekorací, pány zase praktickým nářadím. Tato varianta zní na první poslech poměrně tradičně, pravdou ale je, že můžete být i velmi originální. Co tahle namísto obrazu nechat vyrobit puzzle pro děti z rodinné fotky? Nebo koupit nepříliš běžnou sadu na fondue, kontaktní gril či tvořítko na sušenky? Možností je nekonečno, stačí jen popřemýšlet nebo se porozhlédnout v nabídce prodejců domácích potřeb.

Oblečení a doplňky

vanocni-darekOblečení se hodí vždycky a každému. Jediný problém může nastat v otázkách vkusu nebo velikosti. Pokud si v této oblasti nejste jisti, sáhněte po doplňcích, jako jsou kabelky, pásky nebo na zimu maximálně praktické čepice či rukavice. Skvělou volbou jsou pak samozřejmě i šperky a hodinky nebo také bižuterie, která je zajímavou finančně dostupnou alternativou.

Hry a hračky

Zábavu milují všichni napříč generacemi. Nebojte se proto při výběru hraček a dárků na vánoce zavítat do hračkářství. Mladší ročníky potěšíte stavebnicí, tvořivými sadami nebo i autíčkem či panenkou, starší pak osloví společenské či deskové hry nebo i herní konzole. Twister, Activity nebo třeba televizní taneční podložka se pak může na dlouhá léta stát oblíbenou zábavou večírků, při které si na vás obdarovaný vždy vzpomene.

Zážitky

V dnešní době přebytku většina domácností praská ve švech. Zkuste proto namísto věcí darovat raději zážitky – ať už v podobě vstupenek do kina či divadla, poukazu na wellness víkend, nebo třeba seskoku padákem. Pro starší ročníky můžete volit poukaz na ochutnávku vína, degustační menu nebo třeba prohlídku pivovaru. Děti naopak potěšíte výletem do aquaparku, Dinolandu, zoo, na minigolf nebo do některého z dětských center.