Léto patří večírkům a párty. A co by to bylo za večírek, kdyby na něm chybělo víno a vinné nápoje? Které patři mezi ty nejoblíbenější?

Alkohol samozřejmě a ve větší míře obzvláště, jak vám potvrdí každý lékař, neprospívá zdraví. Nebezpečná je především jeho pravidelná konzumace, jež se může snadno zvrtnout a způsobit závislost.

Bezpečná konzumace alkoholu

V menší míře ale většinou neuškodí. Pro bezpečnou konzumaci alkoholu je ovšem nezbytné tuto míru znát. Musíte si uvědomovat své limity. Poznat, kdy máte dost, a v ten okamžik s pitím přestat. Každopádně zde platí jedna důležitá zásada: pokud pít alkohol a destiláty, tak jedině ty kvalitní. A jaké to jsou?

Červené, růžové nebo bílé?

Hlavní příčku mezi pro zdraví „nejprospěšnějšími“ nápoji jednoznačně zaujímá červené víno, a to jak obsahem minerálů, tak antioxidantů. Špatně na tom ale rozhodně není ani růžové či bílé vínoJen může být o něco sladší a tudíž kaloričtější. I když z kalorického hlediska si na tom suchá bílá vína stojí velmi dobře.

Pozor na vinné nápoje

Velmi oblíbená v horkých letních dnech bývají šumivá vína. Takové italské Prosecco popíjené ve stínu pergoly na zahradě patří k oblíbeným letním rituálům. Osvěžující jsou i šumivé vinné nápoje s nižším množstvím alkoholu. Ovšem pozor na ně, i s nimi se můžete opít!

Nízkokalorická šumivá vína

Dobrou zprávou je, že šumivá vína obecně patří mezi ta nízkokalorická. Pokud si tedy, milé dámy, hlídáte linii, šumivé víno si můžete dát bez větších výčitek svědomí. Ovšem pozor, v žádném případě je nemíchejte s aperitivy! Pokud ale chystáte oslavu narozenin, tak vybírejte spíše mezi sekty.

Alkohol a ovoce

To je především v létě velmi lákavá kombinace. Populární je například sangría – snažte se ale vyhnout jejímu doslazování, jinak ke konci léta nedopnete sukni. A vyzkoušeli jste třeba šampaňské s rozmixovanou broskví nebo grepovou šťávou? Jedním slovem vynikající. Tak si to letošní léto užijte!