Úklidová firma de Wolf GROUP z Chebu, která se již desítky let specializuje na profesionální úklid včetně DDD služeb (deratizace, dezinfekce a dezinsekce) a prodeje výběrové úklidové techniky, přišla v červnu 2018 s novou úklidovou technologií, kterou zařadila do svého výběrového portfolia úklidové techniky. Jedná se o systém SpaceVac, který umožňuje úklid ve výškách, a to bez použití žebříků, lešení nebo dokonce plošiny. Pojďme si ho představit.

Firma de Wolf GROUP je mimo to, že poskytuje profesionální úklid, známá také tím, že vyhledává a testuje různé druhy úklidových systémů, které pak buď zařadí nebo nezařadí do svého výběru úklidové techniky. V červnu 2018 představila svůj nový objev, SpaceVac. Podle informací z úklidového blogu firmy to zatím vypadá na produkt roku 2018.

Co je SpaceVac

SpaceVac není úklidový stroj, ale je jakýsi doplněk pro profesionální a průmyslové vysavače. Jedná se tedy o úklidovou techniku bez vlastní motorizace. SpaceVac obsahuje sadu různých doplňků, které jsou kompatibilní s většinou profesionálních vysavačů a úklidových strojů. Hlavními částmi jsou sací hadice a trubka z uhlíkových vláken. Na ně lze nasadit celou řadu nástavců, čisticích hlav, kartáčů, adaptérů, sacích hubic apod. Úklidová technika SpaceVac je tak určena na pro čištění a vysávání zákoutí, mezer, výstupků a jiných těžko dostupných míst, a to navíc až ve výšce 16 metrů.

Úklidová technika SpaceVac pro výškové vysávání a čištění je rozdělena na tři typy – pro vnitřní a venkovní použití a pro použití v oblastech, které jsou rizikové pro výbuch, tzv. ATEX. Lze s ním provádět úklid a výškové čištění v mnoha oblastech, jako jsou například sklady, regály, muzea, archivy, ateliéry, divadla, hotely, potravinářské provozy, domy, haly, opláštění budov, stěny, okapy, odtokové žlaby, solární panely, okna a další.

Tip: Podívejte se na video, jak se s úklidovou technikou SpaceVac pracuje.


V oblasti ATEX lze úklidovou techniku SpaceVac použít například tam, kde se nachází zařízení na zpracování potravin, ale také na čerpacích stanicích, ve skladech technických plynů a hořlavých kapalin, skladovacích silech, prádelnách nebo třeba provozech s technologiemi sypkých surovin.

Více informací se dočtete v článku SpaceVac konečně v Česku! nebo přímo na e-shopu v kategorii úklidová technika, stroje a doplňky, kde je možné si SpaceVac objednat.