Děti mají jiné potřeby než dospělí, proto by měl být nábytek v dětském pokoji v ideálním případě určen a vyroben na míru pro tyto malé neposedy. Při výběru dětského nábytku je přitom na místě ohlížet se kromě funkčnosti a bezpečnosti i na pestrost, možnost rozvíjet fantazii a také jednoduchost údržby. Pokud si s výběrem dětského nábytku nevíte rady, hledejte trojici základních elementů. Jakmile je najdete v jediném kousku, jste na správné adrese.

Barva

Pestré a syté barvy jsou nezbytným předpokladem rozvoje dětské fantazie. Nebojte se proto sahat po zelených stolečcích nebo červených komodách. Pokud patříte mezi maximální konzervativce a barevného nábytku se bytostně bojíte, zvolte alespoň bílou variantu, která pokoj rozzáří a dá vyniknout barvám na doplňcích a dalším vybavení.

Snadná údržba

Ideální nábytek do dětského pokoje je takový, který odolává vodě a dá se snadno umýt. Zejména u menších dětí je totiž úklid běžnou rutinou, kdy vy rodiče vracíte nejrozličnější nábytek do původního stavu po zásahu jogurtů, pastelek, pití, plastelíny, případně i zubní pasty nebo hlíny z květináče. Při výběru proto myslete na své nervy i svůj čas a ušetřete si obojí výběrem co možná nejjednodušeji udržovatelné varianty. Pokud už musíte volit textilie, sahejte raději po vzorovaných, na kterých se malé flíčky i drobečky ztratí.

Bezpečnost

detsky-pokojPři nákupu dětského nábytku neopomíjejte otázku bezpečnosti. Samozřejmostí by měla být maximální stabilita jakéhokoliv kusu nábytku, neboť děti si dovedou udělat prolézačku prakticky z čehokoliv. Zároveň není od věci, když jsou rohy nábytku zaoblené a když není vyzdoben žádnými vyčnívajícími ozdobnými prvky.

Nebojte se prostoru

Co se týče množství nábytku v dětském pokoji, není potřeba nic přehánět. Děti mnohem více ocení volnou hrací plochu, na které se budou moci realizovat. Bohatě si tedy vystačí s dětskou postelí, skříní, stolem a židlí a v neposlední řadě dostatkem úložného prostoru, který bude určen hračkám. Konkrétně v množství úložného prostoru se přitom mírnit nemusíte, naopak police a regály obvykle využijete dříve, než se nadějete.

>> Zobrazit dětský nábytek  <<