Erotické masáže v Praze jsou stále více oblíbeným cílem mužů i žen, kteří hledají příjemné uvolnění po náročném pracovním nasazení. Jedná se o speciální druh masáží zaměřujících se nejen na uvolnění těla i mysli, ale také na vyvolání příjemného vzrušení bez toho aniž by došlo k sexuálnímu styku. Jednotlivé pražské salóny nabízejí různé druhy těchto masáží a tak si každý klient může zvolit to, co mu vyhovuje nejvíce. Co tedy přesně znamená pojem erotická masáž a jaké doplňkové procedury pražské podniky nabízí?

Erotické masáže probíhají v intimní atmosféře

Erotická masáž představuje smyslný způsob, jak uvolnit tělo i smysly. Vyhání z těla napětí, podporuje erotickou fantazii, povzbuzuje libido a přináší příjemné vzrušení. Libido neboli sexuální touha může být potlačena díky mnoha faktorům a smyslné masáže mohou být způsobem, jak tuto touhu znovu probudit. Dotek lidské ruky je sám o sobě velice příjemný, v případě erotické masáže pak může jít o dotek celým tělem, kůží na kůži, což je velice vzrušující a bývá to častou součástí různých typů erotických masáží.

Erotické masáže nejsou žádnou novinkou. Už staří Egypťané věděli, že uvolnění těla takovýmto způsobem je velice prospěšné, tradice masáží byla oblíbená také v mnoha asijských zemích. Dodnes se základy těchto masáží dochovaly a mnohé z podniků nabízejících erotické masážní služby z těchto tradičních procedur stále čerpají. Co je však pro všechny typy masáží základním předpokladem, je navození intimní atmosféry a uvolnění klienta tak, aby se cítil příjemně a nebyl nervózní nebo napjatý.

Masírování s příměsí erotiky spojuje základy fyzioterapie s navozením vzrušení

Jednotlivé salóny mají svá vlastní pravidla a přístupy, obvykle je však celý proces velice podobný. Masáže mohou být jak pro muže, tak pro ženy nebo i pro páry. Klient si nejprve vybere masérku, s níž chce masáž podstoupit, druh masáže i její délku. Některé salóny nabízejí rovněž možnost dvou masérek najednou. Aby vše proběhlo v poklidu a klient se cítil pohodlně, obvykle se s masérkou nejprve seznámí a ona jej pak odvede na místo, kde se klient může připravit. Většinou vše začíná sprchou, do níž se na žádost klienta může v některých případech přidat i masérka.

Poté začíná samotná masáž. Základní erotická masáž, kterou nabízejí takřka všechny salóny, je velice podobná běžným masážím. Masérka nejdříve promasíruje klientovi záda, krk či zadní stranu stehen a poté přejde na masáž zepředu. I zde obvykle postupuje pomalu a postupně za zvuků příjemné hudby a s použitím vonných masážních olejů, které uvolňují pokožku a svaly. Poté se masérka věnuje intimním partiím. Vyvrcholení není v tomto případě nutným cílem masáže, ale zároveň může být její součástí.

Inspirace starodávnými technikami: Tantrické a Nuru masáže patří mezi nejoblíbenější

Co se týče jednotlivých druhů masáží, pražské podniky nabízejí svým zákazníkům různé možnosti. Vedle klasické erotické masáže je oblíbenou volbou například masáž tantrická, která je zaměřena nejen na fyzickou, ale i duchovní stránku zúčastněných. Velkou roli zde hraje vzájemné napojení mezi účastníky i rituální proces, který s masáží souvisí. Cílem je, aby klient vnímal každý dotek všemi svými smysly díky starodávným tantrickým technikám a aby objevil možnosti svého těla, jak erotické chvilky prožívat.

Salóny nabízejí i různé doplňkové služby

Klienti také rádi volí variantu klasické erotické masáže, ovšem se dvěma masérkami najednou. Proces masáže je stejný až na to, že jej provádějí obě masérky najednou. Oblíbená je i tzv. body-to-body masáž, která spočívá v masírování prostřednictvím těla na tělo. Při této proceduře zvané rovněž Nuru (původem z Japonska) jsou použity speciální oleje, díky nimž je pokožka příjemně kluzká a procedura spočívá ve vzájemných dotecích celého těla.

Součástí jednotlivých služeb v pražských salónech jsou i klasické wellness procedury, ovšem okořeněné špetkou erotiky. Mezi takové patří i masáž lávovými kameny, která je velice příjemná díky teplu prostupujícím celým tělem. Vedle těchto druhů masáží má každý salón i své specifické procedury a výběr je tak opravdu široký. Pražské salony otevírají své dveře mužům, ženám i párům, které hledají nejen uvolnění, ale chtějí prozkoumat i doposud nepoznaná zákoutí své sexuality a intimity.