Vlastní bydlení není jen radost, ale také starost. Péči o svůj majetek byste však rozhodně neměli podceňovat – naopak dům udržujte v perfektní kondici. Předejdete tím nákladným opravám a v případě prodeje dostanete podstatně větší částku. Vaší prioritou by měla být především fasáda, neboť právě ta nemovitost chrání před vnějšími vlivy, kterým musí nepřetržitě čelit.

Fasáda domu leccos vypoví o jeho majiteli. V podstatě je jakousi vizitkou, a proto byste ji měli udržovat ve vynikajícím stavu. Špinavý či jinak znehodnocený kabátek domu není hezký na pohled a zároveň ztrácí důležité funkční vlastnosti. Přítomnost organických a anorganických nečistot se samozřejmě může projevit také na celkové životnosti. Ale jakým způsobem o fasádu pečovat? Nejjednodušší a zároveň nejefektivnější jsou ochranné nátěry fasád.

Péče začíná důkladným odstraněním nečistot

První krokem by vždy mělo být kompletní vyčištění povrchu, a to nezávisle na zvoleném typu nátěru. V případě mírného znečištění zvládnete fasádu omýt vlastními silami. Pokud se na vašem domě objevily rozsáhlé a špatně čistitelné nečistoty, kontaktujte odborníky. Ušetři vám čas a pravděpodobně i peníze.

Vyberte si vhodný nátěr

Ochranných fasádních nátěrů je celá řada – ale jaký byste si měli vybrat právě vy? To logicky závisí na tom, před čím chcete svůj dům chránit. K těm nejpoptávanějším patří nátěry proti plísním, které zabraňují šíření nežádoucích mikroorganismů a zároveň fasádu chrání před usazováním běžných nečistot.

Ve větších městech je zase velmi praktický antigraffiti nátěr s hydrofobním efektem. I tento typ nátěru chrání fasádu před běžnými nečistotami, ovšem jeho největší význam souvisí s ochranou před vandaly. Speciální nátěr vytvoří na zdivu nepropustnou bariéru, přes kterou neproniknou agresivní barvy ze sprejů.

Chcete se o ochranných nátěrech pro fasády dozvědět více? Přečtěte si více o tom, jak fungují, na www.ars.cz.