Zakládáte-li si na tom, jakým dojmem vaše bydlení působí na okolí, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Problematika čištění fasády by měla zajímat každého, kdo touží po tom, aby dům vypadal jako nový i navzdory tomu, že od posledního nátěru uteklo pěkných pár let. Estetika však není zdaleka jediným důvodem, proč se čištěním zabývat – jaké jsou další výhody příkladné péče?

O fasádě se traduje, že je vizitkou majitele dané nemovitosti. Bohužel nejde předejít tomu, aby se na ní zachycovaly nečistoty všeho druhu. Prach, smog, ale také mikroorganismy v podobě plísně, mechů, lišejníků apod. – to vše negativně ovlivňuje nejen vzhled, ale také její životnost a vlastnosti.

Jak často fasádu čistit?

Obecně nelze říct, kdy je vhodná doba na čištění. Vždy záleží na konkrétním stupni znečištění. Odborníci se však jednohlasně shodují, že by interval neměl překročit pět až osm let. Zateplené budovy je vhodné čistit ještě o něco častěji, neboťznečištění výrazně snižuje životnost a degraduje funkčnost zateplovacího systému.

Nenecháte-li fasádu domu napospas nečistotám, odmění se vám trvale pěkným vzhledem. A nejen to. Čistý dům si drží vyšší tržní cenu, což přijde vhod v případě prodeje či pronájmu. V neposlední řadě zajistíte, abyste v dohledné době nemuseli investovat do rekonstrukce fasády.

Jak na čištění?

Mytí fasády není záležitostí jednoho odpoledne. Tedy rozhodně ne pro laika, který nemá k dispozici patřičné vybavení a vhodně zvolené čisticí prostředky. V praxi samozřejmě záleží na stupni a rozsahu znečištění – s běžnými nečistotami si zřejmě poradíte sami, ovšem na větší nečistoty pravděpodobně sami nestačíte.

Chcete-li ušetřit spoustu času a úsilí, obraťte se na specializovanou firmu, která provádí šetrné a přitom efektivní čištění fasád. Pro odborníky nepředstavují problém žádné nečistoty a poradí si i s graffiti.