Ve světě lůžkovin hraje v současné době prim bambusové vlákno, jehož vlastnosti ocení především alergici. V produktech obsahující bambus se neusazují ani bakterie, ani plísně dráždící sliznice očí a nosu. Technologie se neustále vyvíjí, a tím pádem se inovují i samotné materiály tak, aby vyhovovaly potřebám uživatelů.

Popularita bambusového vlákna v posledních letech výrazně vzrostla, dokonce začalo nahrazovat bavlnu, a to hned z několika důvodů. Bambus zamezuje vzniku a množení bakterií, plísní a roztočů, na což slyší právě alergici. Poptávaná jsou především bambusová prostěradla, která jsou hypoalergenní, antibakteriální a antistatická. Poznáte je hned na první pohled, respektive dotek. V neposlední řadě se bambusové prostěradlo chlubí perfektními termoregulačními schopnostmi. V létě vás bude příjemně chladit, v zimě zase během mrazivých nocí zahřívat.

Z bambusu nejsou jen prostěradla

O letních prázdninách strávíte většinu času na koupališti. Ovšem vlhké prostředí je doslova rájem pro nežádoucí organismy, a tak si mnohdy odnesete nějaké i domů, a to přes ručníky. Pokud však nechcete, aby se bakterie usídlily zrovna ve vašem ručníku, zvolte bambusové provedení. Bambus se přidává i do ručníků a osušek. Ještě se navíc bambusové osušky pyšní tím, že dokážou pojmout až čtyřikrát více vlhkosti než bavlněné alternativy.

Kdo prodává bambusové produkty?

Pokud vás bambusové ručníky, prostěradla a osušky zaujaly, pravděpodobně budete hledat vhodnou prodejnu, kde produkty zakoupit. Důležité je dívat se vždy na poměr bambusového vlákna. Pamatujte, že čím vyšší je poměr, tím kvalitnější zboží kupujete. Abychom vám usnadnili hledání, dovolujeme si vám představit internetový obchod RodinneBaleni.cz, kde se můžete dokonce poradit s odborníky.