Z důvodu vysoké konkurence a možnosti dalšího růstu se stále více českých firem neboli e-shopů snaží uchytit na zahraničním trhu. Pokud byste také rádi nabídli své zboží zákazníkům do zahraničí, pak vás čeká jeden zásadní krok. Najít vhodného přepravce. Aby byl tento cíl úspěšný, tak se lze jen stěží obejít bez služeb přepravní společnosti. A na co je dobré se při výběru přepravní společnosti zaměřit?

Je důležité si ujasnit, jaký typ zásilek chcete odesílat

Při hledání vhodného přepravce je nutné se nejprve zaměřit na to, jaký druh zásilek hodláte do zahraničí posílat. Většina přepravních společností má totiž stanovený limit pro hmotnost a velikost zásilky. Pokud se chystáte odesílat malé zásilky, pak s výběrem nebudete mít žádný velký problém.

V případě že půjde o velké zásilky, tak se můžete obrátit na společnost Emons, která poskytuje přepravu běžných, ale i velkých a atypických zásilek, které vám jiné známé společnosti nepřepraví. Navíc disponuje skvělou logistikou a poskytuje komplexní celní služby, jež patří mezi významné faktory, na které je vhodné se při výběru přepravce také zaměřit. Díky tomu pro vás bude mezinárodní přeprava zásilek bezstarostná.

Způsob přepravy hraje důležitou roli

O kvalitě a rychlosti přepravy zásilek rozhoduje také využití dopravních cest pro přepravu zásilky. Při výběru přepravní společnosti byste se tedy měli zaměřit na to, jaké dopravní prostředky společnost využívá. Obecně mezi nejčastěji poskytovaný způsob přepravy patří pozemní přeprava, avšak je třeba zmínit, že není dostačující pro odesílání zásilek do všech zemí. Samozřejmě vždy záleží na tom, jaká je cílová země vámi posílané zásilky.

Přepravní společnost by vám tak měla být schopna poskytnou i leteckou dopravu. Přeprava zásilek letadlem sice patří mezi dražší způsob přepravy, ale zároveň je nejrychlejší. Pokud tedy potřebujete odeslat zásilku svému zákazníkovi co nejrychleji a nebude mu vadit si připlatit za dopravu, pak je přeprava zásilky letadlem správnou volbou. Pro některé typy zásilek se pak hodí nejvíce námořní doprava.