Vyzkoušet si někdy život v Anglii byl můj sen od doby, kdy jsem viděla první díl Harryho Pottera. Všechny ty kouzelné domečky, Příčné ulice a Máslové ležáky. Ačkoliv jsem, pod vidinou svého cíle v hodinách angličtiny dávala opravdu pozor, jazykovou jistotu mi dodalo až pomaturitní studium angličtiny v Brně.

skolapelican

Rodinná návštěva

Přijde mi jako zázrak, že už jsem třetím měsícem skutečně tady. A právě minulý týden mě přijela navštívit na prodloužený víkend moje sestra. Co Vám budu povídat. Těšila jsem se jako malý Jarda. Bylo pro mě nadmíru důležité, aby všechno klaplo.

Chtěla jsem jí během těch pár dní ukázat z Anglie co nejvíc. Chtěla jsem, aby pochopila, proč kus mého srdce našlo domov právě v Londýně. I když mi bylo jasné, že pro těch pár dní to bude nejspíš nadlidský úkol.

Příjezd do Oxfordu

Všechno bylo naplánované do posledního detailu a já už nervózně čekala na oxfordském autobusovém nádraží Gloucester Green na sestřin příjezd. Zvládla všechno v pořádku? Jednalo se o její druhý let v životě a začít navštěvovat kurz angličtiny ji napadlo až den před příletem. J

Slzy v očích jsem měla jen při představě, že ji za chvíli uvidím. Po příjezdu autobusu skáčeme radostí do takové výšky, jako bychom se neviděly ne tři měsíce, ale tři roky. Lidi kolem si museli myslet, že jsme se zbláznily. Ale teď už rychle do víru ulic, čeká nás náročný program!

Jedno z nejstarších univerzitních městeček na světě jsem v našem programu nemohla vynechat, právě pro jeho atmosféru. Z každého zákoutí Oxfordu na nás dýchal velký kus historie. A jelikož sestra dorazila právě v období zkoušek, byla atmosféra umocněna nervózně pobíhajícími studenty v uniformách, kteří často v rukou nesli více knih, než je z fyziologického hlediska možno unést.

Hned za Gloucester Green navštěvujeme místní trhy, kde doplňujeme energii skvělým jídlem. Po George St míříme nahoru k nejrušnější oxfordské ulici Cornmarket St, plné nejrůznějších obchůdků. To je něco na nás.

univerzitni-budova-anglie

Do historické části Oxfordu se dostáváme po Broad St. Vítají nás nejstarší univerzitní budovy, divadlo určené výhradně k promocím studentů nebo třeba jedna z největších a nejstarších britských knihoven. Studovat tady se chvíli jeví jako můj další životní sen, ale když vidím ustarané tváře studentů, raději si to rozmýšlím.

Poslední naší zastávkou v Oxfordu je Christ Church. Právě v těchto prostorách se natáčely některé scény z kouzelnického příběhu. Atmosféra tohoto místa je tak dokonalá, až to působí, že skutečně můžeme potkat Harryho, Rona i Hermionu za každým rohem.

Nakonec potkáváme spíše zatrpklého Arguse Filche (už jenom ta kočka mu chyběla), aby nám oznámil, že do dalších prostor těchto univerzitních kolejí se kvůli probíhajícím zkouškám nepodíváme.

Míříme tedy po At. Aldates zpět na nejrušnější ulici, abychom se z věže Carvax Tower podívaly na Oxford z ptačí perspektivy. Slunce začíná zapadat a já se jen šťastně tetelím, že dnešní den vyšel podle plánů a představ (a bez pláštěnek a deštníků).

Zítra nás čeká náročný program v rušném Londýně, po cestě na nádraží tedy ještě užíváme univerzitního klidu a těšíme se na další dobrodružství, o kterých Vám příště zase ráda povím.

Příležitost

Je skvělé, že díky svému splněnému snu teď můžu ukázat krásy Anglie taky všem, kteří se rozhodnou mě navštívit. Je pro mě opravdu důležité, aby lidi v mém okolí pochopili, co mě na životě v zahraničí tak láká.

Možná je to ale jen moje duše dobrodruha, a to se těžko vysvětluje! J Nutno na závěr ještě dodat, že k mému vysněnému cíli mi pomohlo zejména pomaturitní studium. Nejen, že mě skvěle připravilo po jazykové stránce, ale taky mi dalo velmi cenný rok po střední škole navíc, kdy jsem měla čas srovnat si svoje priority. Takže, pokud nevíte kudy kam, Jazyková škola Pelican je správná volba!