Každý, kdo má navíc finanční prostředky, by měl vědět, že je vhodné část svého majetku investovat a vytvořit si pestré portfolio. Slouží to pro eliminaci rizika případné inflace či jiných problémů, které mohou samotné peníze znehodnotit. A tehdy se hodí mít danou hodnotu uloženou v jiné formě. Mezi oblíbené a časté investice patří například zlato a stříbro. Čím to je a proč se rozhodnout právě pro tyto drahé kovy? To se dozvíte v článku.

Výhody investování do zlatých a stříbrných mincí

Investice do zlatých mincí a slitků jsou oblíbené už po řadu let. Nabízí totiž určitou jistotu uchování hodnoty. Stačí se jenom podívat na vývoj kurzu u zlata a stříbra a zjistíte, že jde o poměrně stabilní komodity. A zrovna v případě stříbra má cena stále stoupající tendenci, takže pořízení mincí či slitků pro investici se může v budoucnu velmi vyplatit. Dalším bonusem je i nenáročnost této formy investice. V porovnání například s nákupem akcií nemusíte studovat historii a potenciál firmy, protože si jen jednoduše pořídíte kus cenného kovu, který všichni znají a poptávka je po něm stále.

Nakupujte od ověřených obchodníků s potřebnými certifikáty

V případě, že se rozhodnete pro nákup zlatých či stříbrných mincí, volte pouze osvědčené odborníky. Na českém a slovenském trhu jde o společnost AuPortal, kde si z velkého množství variant jistě vyberete.

Investujte i do jiných komodit

Pokud se rozhodnete investovat do zlatých a stříbrných mincí, bývá dobré zvolit si limitované série ražeb, které mohou mít za čas určitou přidanou hodnotu. Jde například o mince Lunární série věnované roku prasete. Tyto mince je možné pořídit ve zlaté i stříbrné variantě.

Samotným nákupem drahých kovů to ale nekončí. Doporučuje se investovat do různorodých komodit pro vykrytí případných rizik a maximalizování zisků. Vzhledem k rostoucí ceně nemovitostí se jako dobrý nápad jeví pořízení například bytu, ale v takovém případě už musíte mít trochu větší kapitál. Oblíbené jsou také P2P půjčky.