Průměrná domácnost během jediného roku nashromáždí pěknou hromadu oblečení. Sofistikované úložné prostory pak bývají spíše nezbytností než luxusem. Poradíme vám, na základě jakých kritérií vybrat šatní skříň, jež bude vyhovovat požadavkům celé vaší rodiny. A pojme vše, co má. 

Šatní skříň je velmi praktickým kusem nábytku. Vaše oblečení nejenže uloží, ale i ochrání před prachem i kusadly hmyzu. 

Kam šatní skříň umístit?

Asi vás nemusíme upozorňovat, že na šatní skříň budete potřebovat vhodné umístění. Šatní skříň se v první řadě do místnosti, ať již se bude jednat o ložnici, šatnu či předsíň, měla vejít. Také by v ní ale neměla působit jako „pěst na oko“, jinými slovy by se do ní měla hodit, ať již svou velikostí nebo materiálem, z něhož je vyrobena. 

Svou skříň snů si namalujte

Přinejmenším stejnou pozornost věnujte i vnitřnímu vybavení šatní skříně. V té by samozřejmě neměla chybět tyč na ramínka, výsuvné šuplíčky a různě široké poličky s patřičnými rozestupy. Předem si rozmyslete, co všechno do nich budete chtít ukládat včetně kloboučků, pásků, kabelek, lodiček a dalších nezbytností. Vše by totiž ve vaší nové skříni mělo mít své pevné místo. Klidně si namalujte plánek, jak by vaše šatní skříň snů měla vypadat. A pořiďte si takovou, jež se bude co nejvíce přibližovat vašemu ideálu. 

S pojezdem, či bez?

Jste-li limitováni prostorem, doporučujeme vaši skříň vybírat v kategorii šatní skříně s posuvnými dveřmi, které vás nebudou omezovat v pohybu. V opačném případě si pořiďte šatní skříň s klasickými dvoukřídlými dveřmi, jejichž výhodou zase je, že je můžete otevřít dokořán. Pojezdový systém by bylo dobré si předem vyzkoušet, stejně jako dvířka a šuplíčky by se neměl nikde zadrhávat. 

Levné šatní skříně

S bohatou nabídkou šatních skříní se setkáte například na e-shopu dona-shop.cz. Vybírat je můžete podle způsobu otevírání, šířky, korpusu, ale i ceny. Levné šatní skříně zde přitom pořídíte v cenách okolo pěti tisíc korun, což je velmi slušné, nemyslíte?