Rádi byste si pořídili štěňátko? Dobře si to rozmyslete? Pejskovi se budete muset věnovat a také vás něco bude stát. A pokud jste před tím se psem nikdy nepřišli do styku, mohou vás překvapit charakteristické rysy některých plemen. Vybrali jsme proto pro vás taková psí plemena, která zvládne i začátečník. O jaká se jedná? 

Německý boxer

Možná to zní překvapivě, ale žebříčkům psích plemen vhodných pro začátečníky vévodí boxer, jemuž se také přezdívá přirozený ochranář. K tomu je hravý, věrný a podobně jako labradorský retriever vhodný k dětem. Péče o něj není nijak náročná. Vyžaduje ovšem hodně pohybu a patřičný trénink. 

Labradorský retriever

Především k dětem je toto psí plemeno přímo ideální. Váš majetek ale moc neohlídá. Labradoři totiž milují lidi bez výjimky včetně zlodějů. K tomu jsou věrní a láskyplní. Milují pohyb a rádi se mazlí. Lásku, kterou labradorovi dáte, vám zkrátka několikanásobně vrátí. 

Yorkshirský terier

Z malých plemen lze začátečníkům doporučit yorkshierského teriéra, který se řadí mezi tzv. mírně aktivní plemena vyžadující každý den alespoň trochu pohybu. Bez každodenních procházek se tento pejsek zkrátka neobejde, stejně jako bez pravidelné péče o jeho srst. Dobrou zprávou ovšem je, že ta nelíná, pejsek tedy po sobě nezanechává chlupy, ať již na koberci, v autě či na gauči.

Bišonek

Kouzelným malým pejskem srstí připomínajícím pudlíka je i bišonek, který je ideálním pejskem pro děti i do bytu. Pejsek se navíc dobře a rychle učí, snadno jej tedy i vytrénujete.

Pomeranian

V žebříčcích roztomilých pejsků se na předních místech umisťuje i světle chlupatý pomeranian, opravdu nenáročné zvířátko, mezi jehož hlavní nároky patří snad jen pravidelné kartáčování. Jeho kondici pak udržíte pravidelnými procházkami.

Věnujte svému pejskovi náležitou péči

Asi vás nemusíme upozorňovat, že svému pejskovi, a je jedno, zda-li si pořídíte ovčáka nebo pudlíka, se musíte věnovat. Prakticky každé plemeno potřebuje lásku svého pána stejně jako kvalitní stravu a veterinární péči. Dopřávejte proto svému mazlíkovi kvalitní granule a masové konzervy pro psy (nehleďte na cenu, ale procentuelní zastoupení masa), pravidelnou veterinární péči. Malí pejsci se pak neobejdou bez pohodlného pelíšku a těm krátkosrstými na zimu pořiďte hřejivý obleček na psy. Zkrátka o pejska s láskou pečujte. On vám to vrátí.