Operační systém Android je graficky zdařilý, přizpůsobivý, v poměru s jinými i hardwarově nenáročný a stabilní. Postačí však tyto vlastnosti na to, aby se stal tento operační systém jedničkou na trhu pro hráče her na mobilních přístrojích? Má vůbec tato platforma co nabídnout nebo hry na android nestojí za nic?

Oblíbené hry jsou Castle Clash a Clash of Clans.

S operačním systémem Android se denně setkáváte na svých chytrých telefonech, tabletech ale i navigacích a PDA. Od ledna roku 2009, kdy byl v Česku poprvé uveden na trh chytrý telefon s tímto operačním systémem, prošel Android řadou úprav a vylepšení, díky kterým si získal obrovské množství spokojených uživatelů. Jeho vstup na trh by se dal přirovnat k raketovému letu, jelikož už nyní se Android pyšní podílem na trhu s chytrými telefony vyšším než 59% a jeho postup stále pokračuje.

Instalace her do telefonu

Dostat hry do telefonu s Androidem není nic složitého. Tak jako má iPhone svůj App Store, tak má Android svůj Android market. České uživatele delší dobu trápilo, že nemohou nakupovat placené aplikace a hry v Android marketu, a kvůli tomu přicházejí o možnost zahrát si některé populární hry. Této době je už naštěstí konec, pryč jsou omezení a nyní si mohou Češi stahovat a nakupovat vše dle libosti a navíc za poměrně příznivé ceny (například jedna z verzí populární hry Angry birds, je zde k dostání za pouhých 20kč).

Když už byl zmíněn opeřený fenomén jménem Angry birds, dovolím si doplnit, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších her na smartphony všech dob. Pravdou je, že nejdříve byla tato hra vyvinuta na iOS pro iPhone, ale krátce na to vznikla i verze pro Symbian a Android. Tato hra získala rovněž nemalý příval popularity, když ji britský premiér David Cameron označil za svou oblíbenou kratochvíli a hrdě dodal, že zvládl všechny úrovně. Tak co, dokážete dosáhnout stejného výsledku jako tento mocný muž?

Kdybychom ale měli jmenovat všechny úspěšné hry pro Android, byl by tento článek opravdu dlouhý. Domnívám se, že snad ani nelze najít kategorii her, která by pro Android ještě neexistovala (a pokud přeci jen je, brzy to někdo napraví, protože nové hry a aplikace přibývají v Android Marketu jako houby po dešti), od sportovních a puzzle přes závodní po akční. Největší popularity se ale stále těší takové ty oddychové hry někam na cestu nebo do čekárny. Tento typ her je pro chytré telefony jakési specifikum, které dle mého názoru dokonale vystihuje celou jejich podstatu. Navíc tyhle hry na chytrých telefonech vytváří jistý most mezi herními nadšenci a populací, která do té doby o hru ani nezakopla.

Závěrem si to tedy shrneme, stejně jako konkurence má i Android své klady mínusy. Hry na Android jsou kvalitní a skvěle plní svůj účel tj. zabavit svého majitele při běžných denních stereotypech. Toto mé tvrzení dokazují i statistiky, které se blíží k deseti miliardám stažení (aplikací a her) v Android Marketu. Avšak myslet si, že zapálený herní fanoušek přejde ze špičkových počítačových strategií a stříleček na házení papírků do koše, které je zkomplikované mocnou silou větráku je trochu naivní představa. Je třeba si uvědomit, že hry nejsou jedinou ani primární funkcí chytrých telefonů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup