Ať už přemýšlíte o dovolené v létě či zimně, relaxačním wellness víkendu pro dva nebo adrenalinovém dni, určitě byste krom kvalitních služeb uvítali nějakou tu slevu. Díky internetu můžete vybírat z desítek druhů slev, poradíme vám, jaká se opravdu vyplatí!

První možností jak ušetřit je vybírat zájezd z lastminute nabídek. Jedná se o zájezdy, které se kvapem blíží, a které dosud nejsou naplněny nebo se najednou někdo odhlásil a rázem vzniklo nové volné místo. Tyto zájezdy dříve byly prodávány za zlomek jejich původní ceny. Takže ten, komu nevadí, do poslední chvíle nevědět, zda večer nepojede na 14 dní k moři či nikoliv, mohl strávit krásnou dovolenou s velmi výraznou slevou. Nic méně dnes už lasty nejsou ani zdaleka tak výhodné, takže je pokládám za bezpředmětnou kapitolu.

Motivace

Opakem poslední nabídky je nabídka první. Cestovní kanceláře se snaží své zákazníky motivovat k tomu, aby si zájezd koupili co možná nejdříve (aby už v zimě měli vyprodané letní turnusy). Motiv cestovních kanceláří k tomuto kroku asi není nutné nějak zvlášť rozpitvávat. Navíc je od nich hezké, že se nás to snaží naučit slevou na jejich služby, ale na druhou stranu, kdo vám dnes zaručí, že ona cestovní kancelář nekrachne? Viděli jsme bankrot mnohých velkých známých cestovních kanceláří, kde máte psáno, že když si půl roku dopředu koupíte zájezd, skutečně odjedete? Pokud na ten stres máte žaludek, vaše věc, ale já tedy ne.

Mnoho lidí se učí samo si organizovat dovolenou, aby ušetřili nemalé peníze. Co tím myslím? Včasná rezervace letenek a dalších spojů, hotelů atd. Toto řešení vám krom šance ušetřit umožní si do puntíku naplánovat a zorganizovat váš volný čas, což je určitě velké plus. Ovšem opět platí, není to pro každého. Chce to skvělé organizační schopnosti, fantazii a dochvilnost. Pokud totiž zmeškáte třeba jen jeden spoj, automaticky se dostáváte do skluzu a to by mohl být velký problém, obzvláště pokud jste si sami naplánovali poznávací zájezd, tj. že nezůstáváte na jednom místě, tam by zase nebyl až takový problém improvizovat.

Výrazná sleva na pobyt

Pokud vás ovšem zajímá čistě sleva, co možná nejvýraznější a samozřejmě na širokou škálu zájezdů, pobytů a dovolených všeho druhu. Tím myslím sportovní pobyty, poznávací zájezd, evropské víkendy, adrenalinové dny plné zážitků, pobyt na zámku a tak podobně, určitě vám doporučuji hlídat si nejrůznější slevové internetové portály, které denně nabízejí desítky nových nabídek tohoto typu. Ušetřit můžete díky nejrůznějším propagačním akcím, množstevním slevám apod. Jen je opět třeba dávat si pozor, abyste místo ušetřených 60% ze zájezdu nezaplatili ve finále několik tisíc za podvod. Určitě doporučuji být maximálně ostražitý, obzvláště pokud byste se chystali platit něco předem.