Chystáte se pořídit nový notebook či počítač, ale ceny vás zvedají ze židle? Pokud nehodláte koupit stroj s minimálním výkonem, který byste stejně po dvou letech museli vyměnit, ceny zřejmě moc příznivé nebudou. Pokud se tedy nezaměříte na tzv. repasované počítače.

V poslední době se klade velký důraz na ekologii, šetrné chování k přírodě a znovu využívání starých věcí. Proč by se měly vyhazovat počítače a notebooky, které jsou ještě plně funkční? I vy můžete jeden takový vrátit do života a nechat ho sloužit pěknou řádku let.

Jako repasované se prodávají notebooky a počítače v perfektním stavu

Repasované počítače jsou počítače, které již byly používané. Nejedná se však o klasický bazarový prodej. Vše funguje nějak takto:

  1. Velká firma, jež pravidelně po pár letech vyměňuje své počítačové vybavení, nakoupí nové notebooky a počítače, ačkoliv ty staré ještě fungují.
  2. Ty staré od ní vykoupí firma zabývající se repasováním techniky.
  3. Odborníci každý jednotlivý kus zkontrolují, vymění případné vadné součástky.
  4. Počítač je nabídnut k prodeji spolu s popisem, co na něm už není v 100% stavu.

Do prodeje jdou pouze počítače a notebooky ve výborném stavu, někdy mívají jen škrábance na víku, což nemá na funkčnost vliv, nebo horší kondici baterie. Tu si však můžete pořídit novou. Tyto kosmetické nedokonalosti vám každý dobrý prodejce sdělí předem, rozhodně nekupujete zajíce v pytli.

Doma můžete mít špičkové zařízení

Repasovat se vyplatí jenom špičkovou techniku. Díky tomu se v nabídce repasovaných počítačů nesetkáte s žádnými lowendovými modely, spíše naopak. Častokrát si za pár tisíc korun pořídíte počítače, které byly v době, kdy se pořizovaly, naprostou špičkou, takže ani dnes svými parametry ještě nezaostávají. Přitom byly používány třeba jen tři roky a pouze manažerem, který si na nich otevíral prohlížeč a tabulky v Excelu. Programy jako 2d cad koupíte na gstarcad.cz.

Podívejte se na repasované počítače k osvědčenému prodejci https://www.malicomputer.cz/. Ceny vás určitě zaujmou.