O investici do zlata se v posledních měsících hodně mluví. Není divu. V dnešní nejisté době jde prakticky o jedinou spolehlivou možnost, jak uchovat hodnotu svých peněz. Proto i vy, pokud máte něco našetřeno, neváhejte a vložte své peníze do zlata. Až budou potřeba, zase zlato prodáte.

Koupit investiční zlato je velmi snadné i v dnešní době, kdy jsou kamenné prodejny zavřené. Jde to totiž také online. Nepotřebujete žádné speciální vzdělání, ani není nutné, abyste se na trhu se zlatými mincemi a slitky orientovali. Stačí vědět, kde máte vybírat.

Investiční zlato se kupuje jen u specializovaných prodejců

Nákup uskutečněte u prodejce, který má prokazatelné zkušenosti a za sebou dlouhou historii. Proč? Protože jinak by hrozily dva problémy:

  1. Prodejce by vám mohl nabídnout zlato, které není vhodné jako investiční (např. pamětní mince).
  2. Prodejce by brzy mohl zaniknout, s tím je spojené riziko, že byste pak neměli nakoupené zlato kde prodat. Některé specifické značky se totiž prodávají hůře než jiné, ne všichni vykupují všechny značky. Téměř vždy je však možné prodat tam, kde jste nakoupili. Jestliže daná firma ještě existuje…

Dobrou volbou je například společnost Zlaté mince – Numismatika se 17letou historií.

„Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let,“ vysvětluje Pavel Trtík, ředitel společnosti. „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“

Nekupujte české mince ani slitky

Žádná česká mincovna nevyrábí zlaté slitky, takže pokud se vám někdo bude snažit prodat český zlatý slitek, raději utíkejte. České zlaté mince sice existují, ovšem jsou výhradně pamětní. Jejich hodnota je navýšena o sběratelskou cenu a pro investiční účely jsou tedy zcela nevhodné. Od nich dejte také ruce pryč.

Vyberte si pohodlně online

Zmiňovaná společnost Zlaté mince – Numismatika provozuje e-shop Zlate-mince.cz. Nákup na něm je naprosto bezpečný, v nabídce je pouze zlato, které je pro investování vhodné. Domů vám dorazí pojištěná diskrétní zásilka, a když budete potřebovat, společnost od vás zlato samozřejmě i vykoupí.