Karvinská společnost Company PMX je nepřehlédnutelnou nejen díky své růžové firemní barvě. Od roku 2017, po předchozích zkušenostech v jiných významných společnostech zaměřených na vývoj a výrobu strojů pro zpracování plechů, se zakladatelé společnosti vrhli úspěšně na svoji vlastní výrobu.

Nechte si vyrobit jednoúčelový stroj

Firma Company PMX konstruuje a vyrábí stroje i zařízení pro zpracování plechů. Výrobní program firmy je poměrně široký. V první řadě jde o profilovací linky, ohýbací stroje, střižní stroje, ale i různé jednoúčelové stroje podle potřeb zákazníků. Ty bývají žádanými napříč všemi průmyslovými odvětvími a nejčastěji jsou poptávány ve strojírenství obecně, v automobilovém průmyslu, ve farmaceutickém a v potravinářském průmyslu. Firma zvládá vyrobit stroj na klíč podle potřeb zákazníka, včetně implementace rozvodů vzduchu či řídicích systémů od prestižních firem. Výroba jednoúčelových strojů je využívána mnoha firmami, spolu s konstrukčními a obráběcími pracemi, výrobou profilovacího nářadí i náhradních dílů, ideovými návrhy a konstrukčními pracemi.

Žádané jsou tvářecí stroje pro nedestruktivní zpracování materiálu. Company PMX vyrábí odvíječe svitků, rovnačky pásů a plechů, ohýbačky (plechů, profilů i trubek), zakružovačky (plechů, profilů i trubek), podélné dělící linky, převíjecí linky a akumulátory pásů i tvářecí nástroje (střižné, ohybové, postupové a jiné speciální).

Firma se rovněž specializuje na podavače materiálu k přesnému podání pásu do nástroje, svařovací stoly pro zefektivnění výroby svařenců i upínky k upnutí dílů při svařování.

Firma nabízí i malosériové výrobky

Jednou ze stálic výrobního programu jsou vyvážečky dřeva vhodné pro vyvážení a práce v lese. Lesní vyvážečky bývají v dnešní době zvýšené těžby kvůli kůrovci obrovskými pomocníky při těžbě dřeva.

Jiným zajímavým sortimentem je vyvalovačka těsta, která za pomoci čtyř teflonových válců dává tvar těstu. Jde o pekařský stroj pro výrobu chleba, včetně protáhlých chlebů a baget.