Mnozí lidé si myslí (a to nejen ze starší generace), že když jsou děti ve škole či na jazykovém kurzu (a tedy, nejen děti, ale i studenti navštěvující pomaturitní studium Brno či jiné formy jazykového vzdělávání), měli by odložit své mobily, tablety i notebooky stranou, aby se bez jejich rozptylujícího vlivu věnovaly učení.

Jazyková škola PELICAN, která sídlí v brněnském centru však ví, že nic nemůže být dál od pravdy než toto tvrzení, zvlášť tedy v dnešní době. Technologie se stávají stále více důležitou součástí jakékoliv formy vzdělávání, stejné jako každého jiného aspektu života v 21. století.

A – to není rozhodně vůbec na škodu! Řada technických vychytávek nám totiž může pomoct, a to třeba právě s učením se nového jazyka!

Technologie se staly v posledních letech mnohem více cenově dostupnými. Díky rozvoji cloudových úložišť a datových služeb s sebou už nemusíme vláčet zařízení s velkou pamětí ani vysokým výkonem. Vše, co k využívání většiny výukových aplikací potřebujeme, je náš mobilní telefon. A kdoví, třeba Ti nakonec pomůže dokončit firemní kurzy angličtiny právě jedna z těchto moderních vychytávek! Pojďme se nyní podívat na některé z klíčových výhod vzdělávacích mobilních aplikací.

Interaktivita

Mobilní aplikace nám poskytují skvělou příležitost se do výuky jazyka doopravdy aktivně zapojit – a to i když patříme mezi stydlíny, kteří při kurzu v jazykové škole sotva otevřou pusu. Učební proces přestává být pasivní a stává se aktivním, a tím i pro nás mnohem užitečnějším.

Dostupnost

Mobilní aplikace jsou dostupné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Proto není v případě, že je používáme, potřeba řídit se striktně danými výukovými časy a rozvrhy, které jsou v kurzech jako je firemní vzdělávání či pomaturitní studium fixně stanoveny.

Tento faktor je výhodou zvláště pro pracující studenty, kteří tak mohou své studium jazyků lépe přizpůsobit všem svým závazkům. Užitečný je ale i pro mladší, pro které mohou tak být aplikace vhodným doplňkem k běžným domácím úkolům.

Zaznamenávání pokroku

S pomocí aplikací si snadno udržíte přehled o tom, jaké děláte při studiu jazyka pokroky, ať už jako samouk nebo student navštěvující pomaturitní studium angličtiny. To vám pomůže snáze si uvědomit, které jevy vám dělají problémy, a které naopak zvládáte levou zadní. Díky zaznamenávání pokroku si budete schopni snadno stanovit cíl a sledovat, kolik vykonané práce vás od něj ještě dělí.

Systematičnost

Mnoho aplikací využívá systematického přístupu k vyučování jazyků – začíná se od základů a plněním jednotlivých lekcí si studenti budují gramatické znalosti a slovní zásobu. Spousta z nich také nabízí možnost si čerstvě nabyté znalosti ihned vyzkoušet, třeba ve skupinovém chatu nebo videohovorem s rodilým mluvčím.

Úspornost

Tradiční výukové metody jsou založeny na plýtvání: hromady a hromady papíru, tužek, lepicích post-itů, barevných fixů a dalších kancelářských potřeb. Jediné, co je potřeba k využívání mobilní aplikace, je mobilní telefon a připojení k internetu. To vede ke zdravějšímu a zelenějšímu životnímu prostředí pro budoucí generace.

V současné době již využívá některou z mobilních aplikací pro výuku jazyků více než 20 milionů uživatelů z celého světa a míra jejich využívanosti se za poslední dva roky zdvojnásobila.

Proto se Jazyková škola Brno PELICAN nebojí tvrdit, že mobilní aplikace již nejsou budoucností, nýbrž současností výuky jazyků. A navíc si myslí, že je to tak naprosto v pořádku. Nebojme se vytáhnout své chytré telefony z batohů a učit se jazyky!

 

Tvůj PELICAN