Době internetového blogování u nás ještě rozhodně neodzvonilo a naopak se stalo zvykem, že úspěšní internetoví přispěvatelé vydávají své knihy. O ty si jim říkají sama nakladatelství, jde tedy o velmi jednoduchou cestu k naplnění svých snů. I pokud nemíříte rovnou tak vysoko, není od věci si blog založit, jestli máte něco, co byste chtěli sdělit světu. Urovnáte si myšlenky, zrelaxujete a třeba se i vám podaří prorazit. K úspěchu ovšem jako vždy vede cesta trnitá, lemována krutým odříkáním a potem. Ne, jde samozřejmě o vtip, ale pro vysokou čtenost musíte něco udělat.

Na internetu se neviditelný plášť nenosí

Důležité je být jako hvězda nad Betlémem, tedy být vidět. Jistě jste si přečetli hodně o nutnosti pravidelně přidávat, najít si svůj styl, nedělat základní chyby. Pojďme si ovšem vaši blogovou doménu rozebrat více z technického hlediska. Jak vypadá vizuálně? Dá se na ní všechno dobře přečíst, text je dělen do přehledných odstavců s podnadpisy a je pravidelně prokládán obrázky? Dále nezapomeňte na jednoduchou orientaci při hledání starších článků, aby vám čtenář znechuceně neodešel. Všechna tato kritéria však zajímají nejen živé bytosti, ale také robotické algoritmy. A zde nastává velká kapitola nazvaná SEO – optimalizace.

Bez práce nejsou koláče

Návštěvnost, historie, počet podstránek, struktura, klíčová slova, odkazy a desítky dalších věcí sledují vyhledávače a podle nich vás potom řadí. Stroj jen tak neoklamete, je třeba se neustále snažit, oprašovat potřebné parametry. Pro běžného jedince jde v podstatě o nemožný úkol, zvláště pokud s podobnou prací nemá předchozí zkušenosti. Proto jestli to s blogováním myslíte opravdu vážně, zkuste se svěřit do rukou odborníku. Nebojte se, nezaplatíte majlant a vaše optimalizace (SEO) se zlepší o stovky procent.