Jedním z výdobytků civilizace již po mnoho set let jsou dozajista dveře. Lidé se snaží chránit si svoje obydlí a majetek před zloději, špínou či většími zvířaty. V nejstarších obdobích bylo zvykem používat pouze závěsy, kterými prošel bez problémů každý, ale alespoň nebylo dovnitř vidět. Během následujících tisíciletí se systém zavírání vlastního domu zlepšuje, časem se objevují i panty a zámky na klíč. Také se ovšem stále hloubily příkopy, dělaly padací mosty a další prvky pro vyšší bezpečnost. Něco takového je v dnešní době pochopitelně nemyslitelné, ale přesto jsme ve 21. století opět dostali možnost opevnit vlastní byt tak, že se do něj nevítaný návštěvník prakticky nemá šanci dostat.

Bezpečí především

Moderní mohutné železné bráně se říká bezpečnostní dveře. Jsou rozhodně o dost méně těžké, nabízí je na trhu, na rozdíl od brány, mnoho prodejců a vyjdou vás podstatně levněji. Designově přizpůsobeny tak, aby se příliš nelišily od ostatních. Ještě je nutno zdůraznit, že tento typ dveří se používá pro vchodové dveře, ale možná pokud se doma často rozhádáte, nebyly by na škodu ani mezi ložnicí a obývákem. V čem je tedy rozdíl oproti běžným produktům?

Nedobytná tvrz

Bezpečnostní dveře jsou složeny z několika desek kvalitního dřeva, navíc často mají protipožární odolnost. Jako bonus též disponují zvukovou neprůzvučností do určitého počtu decibelů, takže nebude tolik z vaší domácnosti slyšet na chodbu. Používají též bezpečnostní kování, skládající se obvykle z tříbodového zámku a pasivních bezpečnostních čepů proti vysazení. Jeden z předních prodejců na českém trhu, za jehož dveřmi vám nehrozí jen tak nějaké nebezpečí, se jmenuje Erkado a nabízí kvalitní zboží k ochraně svých zákazníků a také jejich majetku.